ارسباران می سوزد / بالگردی برای اطفاء حریق نیست

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۲ کد : ۵۷۸۰ اصلی جامـــعه
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری از وقوع حریق در جنگلهای ارسباران طی دو روز گذشته خبر داد و گفت: هیچ دستگاهی به ما بالگرد نمی دهد.
ارسباران می سوزد / بالگردی برای اطفاء حریق نیست

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهسرهنگ علی عباس نژاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها و مراتع در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ گفت: بیش از ۴۰ساعت است که حریق در این منطقه شروع شده و ۱۰۰ نفر از نیروهای برای اطفا در منطقه حضور دارند اما متاسفانه تاکنون موفق نشده اند که این آتش را خاموش کنند.

وی با بیان اینکه حریق در مناطق صعب‌العبور جنگلهای قره داغ اتفاق افتاده، ادامه داد: ما تلاش های بسیاری کردیم ‌تا بتوانیم‌ از سازمان مختلف دو دستگاه بالگرد برای اعزام نیرو و اطفای حریق تهیه کنیم اما متاسفانه موفق نشدیم. 

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها با تاکید براینکه ما در حال حاضر اطفای حریق از طریق هوایی داریم، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت بحران و استاندار در منطقه حضور دارند و پیگیر تهیه هلیکوپتر هستند. در حال حاضر سازمان هلال احمر در منطقه بالگرد دارد و می تواند به کمک کند. همچنین هوانیروز می تواند از استانهای همجوار به ما کمک کند اما متاسفانه به دلیل اینکه در سه سال گذشته درحالیکه به ما کمک کردند اما ما نتوانستیم اعتبار لازم را برای آنها فراهم کنیم، امسال به ما کمک نمی کنند.

عباس نژاد تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی ما در ارسباران دچار آتش سوزی شده و در حال سوختن است البته دو بخش بود که یک قسمت توسط همکارانم اطفا شده اما بخش دیگر همچنان در حال سوختن است. 

وی ادامه‌داد: به ما قول داده بودند که ‌شاید امروز صبح بتوانند به ما یک بالگرد بدهند اما هنوز که خبری نشده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها و مراتع گفت: تا جایی که من در جریان هستم تاکنون هیچ مصدومی گزارش نشده است البته پس از اطفای حریق گزارش کاملی از خسارات بر جای مانده ارائه خواهیم کرد.

سرهنگ عباس نژاد درباره علت حریق در جنگلهای ارسباران خاطرنشان کرد: سطح جنگل و مراتع پوشیده از علفهای خشک شده است و وقتی درگیر حریق شود دیگر نمی توان به راحتی آن را اطفا کرد. عامل این حریق نیز عوامل انسانی بوده که احتمالا به صورت سهوی باعث ایجاد حریق شده اند.

کلید واژه ها: آتش سوزی جنگل جنگل ارس باران آتش در جنگل ارس باران وقایع اتفاقیه


نظر شما :