جوبایدن پیشتاز دموکرات ها / احتمال رقابت بایدن با ترامپ

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۲ کد : ۵۷۷۴ اصلی دیپلماسی
نتایج نظرسنجی جدیدی که «سی‌ان‌ان» منتشر کرده نشان می‌دهد «جو بایدن» فاصله خودش را با سایر نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بیشتر کرده است.
جوبایدن پیشتاز دموکرات ها / احتمال رقابت بایدن با ترامپ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه نتایج این نظرسنجی که سی‌ان‌ان آن را مشترکاً با موسسه SSRS انجام داده نشان می‌دهد ۲۹ درصد از رأی‌دهندگان هوادار حزب دموکرات گفته‌اند که از جو بایدن حمایت می‌کنند.

سی‌ان‌ان نوشته این رقم ۷ درصد بیشتر از نظرسنجی‌‌ای است که این رسانه در ماه ژوئن انجام داده بود. در این فاصله زمانی، هیچ نامزد دیگری نتوانسته تا این حد به سبد آرای احتمالی خودش اضافه کند.

طبق این گزارش، این آمارها فاصله جو بایدن از نزدیکترین رقبای انتخاباتی‌اش را به یک عدد دو رقمی تبدیل می‌کند. برنی سندرز بعد از جو بایدن با ۱۵ درصد و سناتور الیزابت وارن با ۱۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در ابتدا ۲۳ سیاستمدار دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد شده‌اند که یکی از آنها چند روز پیش از رقابت انصراف داد و کنار رفت. این افراد باید در انتخابات درون حزبی با یکدیگر رقابت کنند تا نهایتا یک نفر به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ رو در روی نامزد حزب جمهوری‌خواه که احتمالا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا باشد، انتخاب شود.

کلید واژه ها: بایدن جوبایدن وقایع اتفاقیه انتخابات 2020 آمریکا نامزد نهایی دموکرات ها سناتور برنی سندرز رقیب ترامپ


نظر شما :