نفت در آستانه افزایش قیمت

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰ کد : ۵۷۶۲ اصلی سرخط اخبار
برای نخستین بار در هفته جاری قیمت نفت برنت از ۶۰ دلار عبور کرد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  نگرانی از کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان و انتشار گزارش جدیدی از کاهش بیش از حد ذخایر نفت آمریکا باعث شد تا هر بشکه نفت برنت در معاملات روز چهارشنبه با ۰.۵ درصد افزایش به ۶۰.۳۵ دلار برسد. نفت خام آمریکا برای تحویل در معاملات آتی نیز با افزایش ۰.۴۵ درصدی به ازای ۵۶.۳۸ دلار مبادله شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،طبق گزارش جدید موسسه نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت این کشور تا شانزدهم اوت ۳.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است و این در حالی است که بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند این کاهش ۱.۹ میلیون بشکه باشد.

ادوارد مویا، تحلیل‌گر ارشد بازار در موسسه "اواندا" گفت: قیمت نفت با انتشار گزارش جدید انجمن نفت از حمایت کافی برخوردار شد. وی با اشاره به توقف خرید نفت چین از ونزوئلا و تمدید محدودیت صدور نفت استان آلبرتای کانادا گفت: با تمدید صدور نفت سنگین کانادا باید منتظر ماند و دید پالایشگاه‌های آمریکا با مانع جدید تامین نفت مورد نیاز خود چگونه برخورد خواهند کرد.

از سوی دیگر صادرات نفت عربستان به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان در ماه ژوئن کاهش پیدا کرده است. یک مقام آگاه در وزارت انرژی عربستان به رویترز اطلاع داده است که در ماه های اوت و سپتامبر، عربستان صادرات هفت میلیون بشکه نفت در روز را هدف گذاری کرده است.

استفان اینس، تحلیل گر بازار در موسسه " وی ام" گفت: روند موجود در بازار نفت احتمالا تا زمان رسیدن مذاکرات تجاری آمریکا و چین به یک چهارچوب کلی ادامه خواهد یافت.

کلید واژه ها: نفت ایران نفت و گاز عراق قیمت نفت افزایش قیمت نفت وقایع اتفاقیه


نظر شما :