ظریف و سردار سلیمانی سربازان پاکباخته نظام و انقلاب هستند/ وزیر امور خارجه باید حرف اول و آخر را در عرصه دیپلماسی بزند

۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۱ کد : ۵۷۵۰ اصلی تیتر یک سیاسی
تابش گفت: شورای عالی امنیت ملی در راستای هماهنگی بیشتر، بهتر و موثرتر حوزه نظامی با حوزه دیپلماسی، اقدام و تلاش کند.
ظریف و سردار سلیمانی سربازان پاکباخته نظام و انقلاب هستند/ وزیر امور خارجه باید حرف اول و آخر را در عرصه دیپلماسی بزند

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  محمدرضا تابش، نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در مورد شائبه ایجاد دوقطبی میان وزارت امور خارجه و سپاه در کشور، گفت: معتقدم میان سپاه و وزارت امور خارجه در کشور دوقطبی‌ای ایجاد نشده و شاید این تلقی برخی از بدخواهان نظام و انقلاب باشد.

 

او ادامه داد: جلسات تعامل و هماهنگی موثر میان دیپلمات‌ها به عنوان ستاد و نظامیان به صف، باید بیشتر شود. البته آقای ظریف اشاره کردند که جلسات دوستانه‌ای وجود دارد.

 

نقش شورای عالی امنیت ملی در هماهنگی بیشتر میان وزارت امور خارجه و سپاه
 

نایب‌رئیس فراکسیون امید با تاکید بر لزوم اقدام شورای عالی امنیت ملی به منظور هماهنگی بیشتر وزارت امور خارجه و سپاه، گفت: شورای عالی امنیت ملی در راستای هماهنگی بیشتر، بهتر و موثرتر حوزه نظامی با حوزه دیپلماسی، اقدام و تلاش کند. با توجه به اطلاعات و شناختی که از دکتر ظریف و آقای سلیمانی دارم، می‌دانم که آنها سربازان پاکباخته نظام و انقلاب در عرصه‌های دیپلماسی و نظامی هستند. بنابراین هرچه تعامل و هماهنگی میان آن 2 بیشتر باشد، نتایج مطلوب‌تر و موثرتری خواهیم گرفت.

 

تابش ادامه داد: قاطعانه اعلام می‌کنم در عرصه دیپلماسی حرف اول و آخر را باید وزیر امور خارجه بزند؛یعنی وزیر امور خارجه ما باید بیانگر نظرات کشور در حوزه سیاست خارجی باشد. اگر ما این موضوع را مراعات نکنیم، کم‌کم کشورها گرفتار این عارضه می‌شوند که حرف اول و آخر را در ایران چه کسی می‌زند. بنابراین با رئیس‌جمهور حرف‌هایشان را می‌زنند و بعد اگر ببینند که رئیس‌جمهور هم در این عرصه قدرت ندارد، با مقام معظم رهبری صحبت خواهند کرد؛ در صورتی که این اهانت به ساحت ایشان است که درباره کوچک‌ترین مسائل دیپلماتیک از ایشان نظرخواهی کنند

کلید واژه ها: ظریف سلیمانی دو قطبی ظریف سلیمانی شورای عالی امنیت تابش روزنامه آنلاین وقایع


( ۱ )

نظر شما :