کمک انگلستان به حل بحران نفکش ها

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۹ کد : ۵۷۲۰ اصلی بین الملل
جمهوری اسلامی ایران ابزارهای زیادی برای مقابله به مثل دارد. حداقل در تاریخ جدید و به ویژه در چند ماه گذشته ایران کارهایی را انجام داد که آمریکایی‌ها را مجبور به واکنش انفعالی کرد لذا دست ایران در این باره باز است.
کمک انگلستان به حل بحران نفکش ها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به سنگ‌اندازی‌های آمریکا برای حرکت نفتکش ایرانی از جبل‌الطارق علیرغم حکم دادگاه این کشور گفت: تحولات این روزها در مجموعه مناسبات گذشته ایران، انگلیس و آمریکا تعریف می‌شود، بدان معنا که انگلیسی‌ها برای خروج از بحران به دنبال ایجاد بحران دیگری هستند. این همان کاری است که در گذشته در کودتا انجام دادند.

وی ادامه داد: طبق حکم دادگاه جبل‌الطارق و با ادله قانونی، نفتکش ایرانی باید آزاد شود اما آمریکا دستور توقیف را داده است. این بدان معناست که بحران با انگلیس تمام نشده است. انگلیس مسئول اصلی پایان دادن به بحران نفتکش است. ضمن آنکه بحران تازه‌ای با آمریکا صورت گرفته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: ما در موضوع نفتکش اختلاف‌مان با انگلیس ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که به منافع‌مان دست پیدا کنیم. در موضوع آمریکا هم جمهوری اسلامی باید طبق منشور ملل متحد عمل کند یعنی اقدام مقابله به مثل انجام دهد چون اقدام آمریکایی‌ها به هیچ وجه توجیه قانونی ندارد کما اینکه بعد از حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق نیز دیگر آمریکایی‌ها از صلاحیت رهگیری و توقیف نفتکش برخوردار نیستند.

فلاحت پیشه در توضیح اقدام مقابله به مثل ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران ابزارهای زیادی برای مقابله به مثل دارد. حداقل در تاریخ جدید و به ویژه در چند ماه گذشته ایران کارهایی را انجام داد که آمریکایی‌ها را مجبور به واکنش انفعالی کرد لذا دست ایران در این باره باز است.

کلید واژه ها: نفتکش نفتکس انگلستان کمک انگلستان به ماجرای نفتکش ها وقایع اتفاقیه دستور دادگاه آمریکا


نظر شما :