توسعه حمل و نقل با یک رام قطار به ۷ اتوبوس

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۶ کد : ۵۷۱۷ اصلی اقــتــصــادی
توافق‌نامه خرید ۱ رام قطار برای خط ۷ مترو تهران و افزایش ۲۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت امضا شد
توسعه حمل و نقل با یک رام قطار به ۷ اتوبوس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   رسول کشت‌پور  شهردار منطقه با بیان اینکه گسترش و توسعه خطوط حمل و نقل عمومی همواره از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری بوده است و توجه ویژه ای به آن می شود، افزود: با اضافه شدن این قطار به خط 7 مترو سر فاصله رسیدن قطارها در این خط از 12/5 دقیقه به 10 دقیقه کاهش می یابد و علاوه بر آن 20 دستگاه اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی منطقه 2 شهر تهران  اضافه می شود.

 

شهردار منطقه 2 با بیان اینکه از سال 97 تا کنون برای تکمیل خط7 مترو و خرید تجهیزات کنترلی، سیگنالینگ و.. مبلغی بالغ بر 100 میلیارد تومان به مترو کمک کرده ایم، گفت: با امضاء این توافق نامه مبلغ 100 میلیارد تومان برای خرید یک رام قطار برای خط 7 مترو و افزایش و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خطوط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت هزینه می‌شود.

 

رسول کشت‌پور با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از مدیریت شهری از مطالبات هر شهروندی است، افزود: اگر ما یک رام قطار به خط 7 مترو اضافه کنیم یعنی تعداد 7 واگن با ظرفیت170 نفر ظرفیت را در این خط تامین کرده ایم که به طور حتم در سایر خطوط نیز تاثیر خواهد گذاشت. زیرا از عمده مشکلات خطوط ریلی ما انتقال قطار از یک خط به خطوط دیگر است که موجب افزایش سرفاصله رسیدن قطارها می‌شود.

 

شهردار منطقه 2 با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس اصلی‌ترین پاسخ به تقاضای شهروندان برای رفع مشکل آلودگی هوا و ترافیک است، خاطر نشان کرد: با افزایش تعداد واگن‌ها در مترو و تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کمک شایانی به کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهیم کرد و هدف نهایی ما حداکثری کردن میزان سفرها و جابجایی شهروندان با وسایط نقلیه عمومی و کاهش میزان زمان سرفاصله رسیدن قطارها به کمتر از 10 دقیقه می‌باشد.

 

بنا براعلام روابط عمومی منطقه دو، توافق‌نامه خرید 1 رام قطار برای خط 7 مترو تهران و افزایش 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت عصر روز یکشنبه  27 مرداد ماه، با حضور پور سید آقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علیخانی، فراهانی و نژاد بهرام از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امام مدیر عامل شرکت مترو، سنندجی مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی، گلشنی مدیر عامل شرکت واگن سازی تهران، سفندارمذ مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران و کشت پور شهردار منطقه 2 امضا شد.

 

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: قطار خرید قطار مترو وقایع اتفاقیه خرید اتوبوس


نظر شما :