فناوری، نجات‌بخش کنترل گرمایش زمین

۲۲ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۰ کد : ۵۵۶ خواندنی‌ها
استفاده از فناوری های نوین کمک زیادی به کنترل و محدود کردن مساله جهانی گرمایش زمین خواهد کرد.
فناوری، نجات‌بخش کنترل گرمایش زمین


روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بر اساس یک گزارش مهم اقلیمی که به‌تازگی منتشرشده، به‌منظور جلوگیری از گرمای بیش‌ازحد، خشک‌سالی، سیل و... باید گرمایش زمین را تا 1.5 درجه سانتی‌گراد محدود کنیم.


بنابراین گزارش، دولت‌ها باید تغییرات فوری، جدید و مهمی را در تمام بخش‌های جامعه خود انجام دهند تا از تأثیرات مهلک و سهمگین گرمایش زمین اجتناب کنند. به همین منظور دمای 1.5 درجه باید تا سال 2030 عملیاتی شود و همچنین co2 تولید شده از سوی انسان نیز باید تا سال 2030 کاهش 45 درصدی داشته باشد.


این گزارش از سوی 91 نویسنده 40 کشور تهیه شده و مورد تائید پنل گرمایش زمین نیز قرار گرفته است. نتایج این گزارش بر اساس تحلیل‌های بیش از 6 هزار مطالعه آب و هوایی منتشر شده است. این موضوع یکی از مهم‌ترین محورهای توافقنامه پاریس نیز هست. (توافقنامه‌ای که آمریکا در سال 2017 از آن خارج شد)

 

نقش فناوری در کاهش گرمایش زمین
بدون کمک فناوری نمی‌توان به اهداف مدنظر برای کاهش co2 رسید. همانگونگه که این گزارش نیز تاکید می‌کند، فناوری‌های نوینی همچون انرژی‌های خورشیدی، انرژی بادی و ذخیره‌سازی الکتریسیته برخی از موارد و نمونه‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن به حفظ محیط‌زیست کمک کرد. علاوه بر این، این قبیل فناوری‌ها به‌شدت زیست پذیر هستند.
 

کلید واژه ها: گرمایش زمین فناوری نوین


نظر شما :