کاهش مبادلات تجاری تهران- برلین

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۸ کد : ۵۵۵۶ اصلی اقــتــصــادی
آمار دفتر آمار فدرال آلمان نشان داد فروش به ایران از ژانویه تا ژوئن سال میلادی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۸ درصد کاهش یافته و به ۶۷۸ میلیون یورو (۷۵۸.۸ میلیون دلار) رسیده است.
کاهش مبادلات تجاری تهران- برلین

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   صادرات آلمان به ایران در شش ماه نخست سال 2019 در پی تحریم‌های آمریکا علیه تهران، نیمی کاهش پیدا کرد.

 

 آمار دفتر آمار فدرال آلمان نشان داد فروش به ایران از ژانویه تا ژوئن سال میلادی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 48 درصد کاهش یافته و به 678 میلیون یورو (758.8 میلیون دلار) رسیده است. واردات از ایران نیز 43 درصد کاهش پیدا کرد و به حدود 110 میلیون یورو رسید.

 

انجمن بازرگانی BGA در واکنش به این آمار گفت: این حقیقت که تجارت میان ایران و آلمان افول کرده است، متاسفانه تعجب‌آور نیست. این انجمن به ماهیت فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا اشاره کرد که شرکت‌های غیرآمریکایی را برای تجارت با ایران مجازات می‌کند.

 

با وجود تصمیم آمریکا برای وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران، کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس تلاش می‌کنند با ایجاد کانال تجاری مبتنی بر تهاتر با ایران، برجام را نجات دهند. اگر این مکانیزم که به اینستکس معروف است، اجرایی شود در ابتدا محدود به کالاهایی مانند مواد غذایی و دارویی خواهد بود که تحت تحریم‌های آمریکا قرار ندارند.

 

بر اساس گزارش رویترز، صادرات سال گذشته آلمان به ایران عمدتا ماشین آلات، محصولات شیمیایی، خودرو و قطعات خودرو بود

کلید واژه ها: تجارت بین المللی در ایران ایران آلمان وقایع اتفاقیه تجارت ایران و آلمان


نظر شما :