احتمال قانونی‌شدن موتورسواری زنان

۱۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷ کد : ۵۴۸۴ اصلی سیاسی
حجت الاسلام و المسلمین صادقی درباره احتمال قانونی شدن موتورسواری بانوان در ایران توضیحاتی داد.
احتمال قانونی‌شدن موتورسواری زنان

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه درباره موتورسواری زنان و ابلاغ حکم دیوان عدالت به فردی که در این خصوص شکایت کرده بود و این که آیا این موضوع باعث شکایت دیگر زنان در خصوص موتور سواری نمی‌شود؟ گفت: دادن یک حکم نگران کننده نیست و ممکن است که در دادگاه بدوی یک حکم اعلام شود و در دادگاه تجدید نظر این حکم نقض شود.

 

او گفت: در گذشته احکام مشابه درباره موتورسواری زنان درخواست شده و بعد از بررسی‌ها لغو شده، چرا که طبق قانون ماده 20 جرایم رانندگی به موضوع صدور گواهی نامه فقط برای آقایان موتورسوار، اشاره دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین صادقی افزود: در آینده می‌توان اقداماتی را به لحاظ شرعی، اخلاقی و قانونی نسبت به استفاده بانوان از موتورسیکلت انجام داد.

 

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: موتورهایی تهیه شده که به راحتی به زمین نمی‌افتند، فرض کنید بانویی در زمان موتورسواری به زمین بیفتد؛ این اتفاق خوشایند نیست چرا که شایسته عفت و حیا زنان نیست.

 

معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: لباس‌های حرفه‌ای موتور سواری وجود دارد که پوشش محکم و زیبایی دارد، اگر از این لباس‌های مخصوص استفاده شود این امکان وجود دارد که استفاده این لباس‌ها برای زنان در زمان موتورسواری منعی نداشته باشد.

 

او گفت: فرض کنید بانویی با لباس‌های یله و رها که فاقد دکمه هستند اقدام به موتورسواری کند، زمانی که بر روی موتورسیکلت می‌نشیند وزش باد باعث پدید آمدن صحنه نامناسبی می‌شود و با عرف و اخلاق ما سازگار نیست و در نتیجه قانون اجازه موتورسواری به بانوان را نمی‌دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین صادقی گفت: دولت به شرط طراحی مناسب درباره موتور سواری زنان لایحه‌ای را تحویل مجلس شورای اسلامی دهد، اگر این لایحه مورد تایید مجلس و شورای نگهبان قرار گرفت، موتورسواری زنان هم مجاز خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلید واژه ها: موتور وقایع اتفاقیه موتور سواری گواهی نامه موتور برای زنان


نظر شما :