محسن کوهکن: دیدار قالیباف و احمدی نژاد مهم نیست

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۹ کد : ۵۴۲۵ اصلی سرخط اخبار
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دیدار قالیباف و احمدی‌نژاد چندان اهمیتی ندارد زیرا ممکن است چنین دیدارهایی بین افراد رخ دهد و دامن‌زدن به آن صحیح نیست زیرا اگر افراد دشمن هم باشند بازهم می‌توانند برای احوال‌پرسی سراغ هم بروند.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  دیدار نوروزی احمدی‌نژاد و قالیباف یکی از موضوعاتی است که در چندروز اخیر مورد توجه رسانه‌ها و فعالان سیاسی قرار گرفت زیرا ابعاد آن چندان مشخص نیست. اگرچه اطرافیان قالیباف می‌گویند که این دیدار برای عیادت از احمدی‌نژاد بوده است اما گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که شاید اهداف سیاسی پشت این دیدار باشد. این مهم در شرایطی رخ داد که شورای وحدت تلاش می‌کند که تمام نیروهای سیاسی اصولگرا از جمله قالیباف را زیر یک سقف جمع کند تا اصولگرایان در اتحادی کامل در میدان انتخابات پیش رو حاضر شوند.

محسن کوهکن، فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که دیدار قالیباف و احمدی‌نژاد آن‌طور که رسانه‌ها مانور دادند مهم نیست از سوی دیگر شورای وحدت هم تمام تلاش خود را می‌کند تا وحدتی جامع میان اصولگرایان ایجاد کند. کوهکن در پاسخ به این پرسش «نامه‌نیوز» مبنی بر اینکه دیدار نوروزی احمدی‌نژاد و قالیباف با چه هدفی صورت گرفت، گفت: «دیدار این دو شخصیت سیاسی چندان اهمیتی ندارد زیرا ممکن است از این دست دیدارها بین افراد رخ دهد و دامن زدن به آن چندان صحیح نیست زیرا حتی اگر افراد دشمن هم باشند بازهم می‌توانند برای احوال‌پرسی سراغ هم بروند و احوال یکدیگر را جویا بشوند».

این فعال اصولگرا درباره عملکرد شورای وحدت و نقش این تشکیلات در وحدت میان اصولگرایان اظهار کرد: «اعضای شورای وحدت دنبال ایجاد هماهنگی حداکثری هستند و می‌کوشند تا همه طیف‌ها را زیر یک سقف گردهم آوردند. تعامل باعث می‌شود تا در انتخابات آینده هم پرقدرت‌تر از گذشته عمل شود. وضعیت اصلاح‌طلبان هم همین‌طور است و آنها هم اگر می‌خواهند به توفیق برسند باید با هم به وحدت برسند. ویژگی مثبت دیگر وحدت میان اصلاح‌طلبان این است که از ورود نیروهای تندرو جلوگیری می‌کند. به هر روی شورای وحدت هم در طیف اصولگرا سعی می‌کند نقش محوری خود را ایفا کند تا عده‌ای انصحارطلب عرصه را در دست نگیرند. افزون بر این امیدوارم همه طیف‌ها از تمام گرایش‌های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب زیر یک سقف بزرگ‌تر به نام نظام فعالیت کنند».

کلید واژه ها: احمدی نژاد قالیباف انتخابات


نظر شما :