یک عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران:

تعداد اتوبوس‌های درون شهری در برنامه دوم توسعه افزایش پیدا نکرده است

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۱ کد : ۵۴۲ تیتر یک برگزیده ها جامـــعه
یکی از اعضای شورای شهر تهران به خبرنگار وقایع اتفاقیه گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی توسعه و نوسازی پیدا نکرده است.
تعداد اتوبوس‌های درون شهری در برنامه دوم توسعه افزایش پیدا نکرده است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: همزمان با راه اندازی کمپین دود بدون دود در پایتخت و معرفی خودروهایی که معاینه فنی ندارند به مراکز معاینه خودروها احتمالا این فکر به ذهن مخاطبان خطور کند که حجم زیاد آلودگی هوا احتمالا باید از طریق وسایل نقلیه عمومی به هوای پایتخت وارد شود. فکری که اعضای شورای شهر تهران هم در رسانه‌های مختلف آن را تایید می‌کند و گاهی کمبود بودجه و گاهی نبود برنامه و راهکار درست را نتیجه این اتفاق می‌دانند. 

 

یکی از اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در همین راستا به خبرنگار اجتماعی وقایع اتفاقیع می‌گوید: ناوگان توسعه حمل و نقل در این سالها نوسازی نشده است و فرسوده است. 

 

طبق برنامه دوم توسعه که در زمان شهرداری محمد باقر قالیباف قرار بود اجرایی شود پیشبینی شده بود که تعداد اتوبوس‌های درون شهری از ۶۸۰۰ به ۹۵۰۰ عدد برسد اما طبق برخی از ادعاها نه تنها این تعداد اتوبوس زیاد نشده که حتی به ۶۱۰۰ عدد رسیده است.  

 

شهربانو امانی با تایید این ادعا  ادامه می‌دهد: بله طبق برنامه دوم توسعه قرار بود تعداد اتوبوس‌ها افزایش پیدا می‌کند که این اتفاق نیفتاد. 

 

وی در پایان تاکید می‌کند: غیر از تمام این‌ها قرار بود فیلتر تسویه دود بر روی وسایل نقلیه عمومی متصل شود اما در این سال‌ها این مهم محقق نشد.

 


نظر شما :