پیامی که از تهران به کاخ سفید مخابره شد

سپاه و منافع حیاتی آمریکا در خاورمیانه؛ حسابرسی در کمتر از ۱۲ دقیقه

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۹ کد : ۵۴۰ سیاسی
سپاه و آمریکا پیشتر در صحنه خلیج فارس در رویارویی مستقیم یکدیگر قرار گرفته اند؛ آمریکایی‌ها می‌دانند که سپاه دراین میدان دست خالی نیست و می‌تواند منافع حیاتی‌اش را تحت تاثیر موشک‌ها و قایق‌های تندرو خود قرار دهد.
سپاه و منافع حیاتی آمریکا در خاورمیانه؛ حسابرسی در کمتر از ۱۲ دقیقه

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: « اگر رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ایران در عرض ۱۲ دقیقه می‌تواند خاورمیانه را اشغال کند این اعتراف دشمن حاکی از قدرت ماست اما باید بداند ما هیچ‌گاه خاورمیانه را اشغال نخواهیم کرد و با قدرتمان می‌توانیم در کمتر از 12 دقیقه خاورمیانه را از شر شیطان بزرگ نجات بدهیم‌» اینها بخشی از سخنان سردار سلامی از مقام های عالی نظامی ایران است؛ حسابرسی در 12 دقیقه.

 

پس از جانشین،  فرمانده نیز همین موضوع را به شکل دیگری بیان می‌کند؛ اگر پیش‌تر توانایی ایران در دفاع از آسیای جنوب غربی و نه تسلط بر آن، 12‌دقیقه بود، اکنون این زمان کمتر نیز شده است. سرلشکر جعفری این اظهارت رادر گفت‌و‌گو با شبکه المسیره یمن بیان کرده است.

 

موضوع واکنش به اظهارت اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست. او چندی پیش در سخنرانی انتخاباتی خود در جمع حامیانش در یکی از شهرهای ایالت «آیووا» مدعی شده بود که «‌قبل از اینکه من [به ریاست جمهوری] برسم، ایران می‌توانست ظرف 12‌دقیقه کل خاورمیانه را تحت کنترل بگیرد‌ اما حالا در تلاش برای بقا هستند.»

 

سردار «محمد‌علی جعفری» همچنین گفت که ایران در صورتی که امنیت آن در معرض خطر قرار بگیرد، از پاسخ در خارج از مرزهای خود هرگز دریغ نخواهد کرد. سردار جعفری درباره محور مقاومت در منطقه اعلام کرد که هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و جبهه مقاومت پس از جنگ در سوریه و عراق قوی‌تر شده است.او درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران هم گفت که مساله تحریم‌های آمریکا علیه ایران به یک مساله طبیعی تبدیل شده است و به آن عادت کردیم. ایران با وجود این تحریم‌ها قوی‌تر و انسجام ملی آن بیشتر خواهد شد.فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان این گفت‌وگوی کوتاه گفت: ایران تا نابودی رژیم صهیونیستی، مقاوم خواهد بود و اکنون به زمان نابودی رژیم غاصب نزدیک‌تر شده‌ایم.

 

  •  دکترین دفاعی ایران و منافع آمریکا در منطقه 

 

پاسخی تند به اظهارت ضدایرانی ترامپ از زبان دومقام نظامی گواه این موضوع است که ایران بر اساس دکترین دفاعی‌اش می تواند در کمتر از 12 دقیقه منافع آمریکا در منطقه را مورد آتش قرار دهد، آتشی که بی‌شک از دل موشک های بالستیک ایران بیرون می آید. 

 

سپاه پاسداران در طول دو ماه اخیر نیز نشان داده است که حرف و عملش یکی است، در موضوع انتقام از خوت شهید حججی و پاسخ به عملیات های تروریستی در تهران و اهواز اقدام و عمل خود را به خوبی نشان داده است.  هنوز هم فراموش نشده که پس از حملات تروریستی 17 خردادماه در تهران، سپاه وعده انتقام داد و تنها پس از گذشت 11 روز در آخرین ساعات یکشنبه 28 خردادماه، موشک‌های بالستیک سپاه چون پتک بر سر تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه فرود آمدند. اقتدار و غرور این شلیک‌ها به گونه‌ای بود که حتی موجب خوشحالی کسانی را فراهم کرده بود که سال‌ها ساز ناسازگاری با انقلاب اسلامی را سر می‌دادند.

 

حالا فرمانده و جانشینش پپامی واضح و روشن تر از قبل به دولتمردان آمریکایی می دهند، آمریکایی‌ها نیز بی شک این پیام را به خوبی دریافته‌اند که سپاه وقتی سخنی از مقابله سخت به میان می‌آورد، به آن عمل خواهد کرد. عملی که در طول 40 سال گذشته مستقیم و غیرمستقیم نشان داده شده است.

 

  •  تاریخچه درگیری سپاه و آمریکا در خلیج فارس 


تاریخچه درگیری‌های سپاه و آمریکا در خلیح فارس گویای همین نکته است؛ این درگیری‌ها به سال‌ها قبل یعنی در دوران دفاع مقدس برمی‌گردد که مشهورترین آنها درگیری ناوگروه نیروی دریایی سپاه به فرماندهی شهید نادر مهدوی با آمریکایی‌ها بود که طی آن یک فروند بالگرد آمریکایی سرنگون و اکثر نیروهای رزمنده ایرانی حاضر در این عملیات نیز به شهادت رسیدند؛ اما اکنون سپاه نه آن سپاه است و نه تجهیزات سپاه تاریخ مصرف آن روز را دارد.

 

امروز موشک‌های سپاه به اسرائیل می‌رسند، مهم‌ترین و حیاتی‌ترین متحد آمریکا. هرچند برخورد سپاه با ماجراجویی‌های آمریکا تنها به این نقاط محدود نخواهد شد. بازداشت حقارت آمیز ملوانان آمریکایی، هشدار و محاصره کشتی‌ها و ناوهای غول‌پیکر آمریکایی توسط قایق‌های تندرو سپاه،‌ تنها دو نمونه از برخوردهای اقتدارآمیز سپاه با آمریکایی‌ها در خلیج فارس بوده است.

 

امروزه آمریکا بهتر از هر کشور دیگری به خوبی می‌داند کنترل و امنیت آبراهه مهم تنگه هرمز بر عهده سپاه پاسداران و نیروی دریایی سپاه است. تمامی عبور و مرورها در این تنگه توسط سپاه انجام می‌شود و به گفته فرماندهان نظامی ایران کوچکترین غفلت آنان در این منطقه، منجر با مرگ سیاسی و مرگ قدرت ظاهری آنان خواهد شد. سردار فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز دراین باره گفته بود: «آمریکا مواظب‌ترین کشور جهان است که در خلیج فارس، تیری به اشتباه شلیک نشود. اگر کسی که اطلاعی هم از اوضاع خلیج فارس ندارد، همراه بچه‌های ما به این منطقه برود، می‌فهمد که آنها (آمریکایی‌ها) کاملاً در موضع انفعال هستند و مواظب اند تا اتفاقی نیفتد چون در آن صورت، در ابعاد بسیار وسیعی ضرر خواهند کرد.»

 

  • 12 دقیقه سرنوشت ساز 


اما هشدارهای سرلشکر جعفری و سردار سلامی حاوی نکته مهم دیگری نیز است؛ 12 دقیقه سرنوشت ساز و برنامه ریزی شده؛ یعنی مواضع و منافع آنها در تیررس موشک‌های سپاه و نیروهای سپاه خواهند بود. یعنی نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه دیگر در امان نخواهند بود.پیشتر سردار جعفری نیز در موضوع تحریم های کاتسا به دولت مردان آمریکایی گفته بود: که اگر دنبال تحریم‌های جدید هستند پایگاه‌های خود را از تیررس موشک‌های بالستیک ایران دور کنند.

  • 36 پایگاه نظامی آمریکا در تیررس موشک های بالستیک

 

36 پایگاه نظامی آمریکا درتیررس موشک‌های سپاه هستند، بحرین،‌ افغانستان، عراق و اقیانوس هند مناطقی‌اند که آمریکایی‌ها در آنجا حضور دارند و همگی آنان از جمله ستون‌پنجم ارتش آمریکا در بحرین در تیررس مستقیم موشک‌های ایرانی قرار دارند و آمریکایی‌ها بهتر و بیشتر از هرکسی به این موضوع واقف هستند! ضمن اینکه آنها باید موشک‌های اسرائیل‌زن ایرانی را نیز بهتر بشناسند. موشک‌هایی که با تست عملیاتی خرمشهر، خانواده خود را تکمیل‌تر از قبل خواهند دید.


این هشدارها پیام جدی به مخاطبان آمریکا در کاخ سفید دارد و بی شک آنها نیز حداقل در صحنه خلیج فارس و تنگه هرمز به قدرت سپاه آگاهی دارند و می دانند که اظهارات رئیس جمهورشان نیز شاید مصرف داخلی داشته و بیشتر از آنچه به واقعیت نزدیک باشد برای جلب افکار عمومی اشان برای خروج از برجام بوده است. می دانند واقعیت آن چیزی است که ژنرال های ایرانی از جمله قاسم سلیمانی می گویند و تاکیی می کنند نه اظهارت ترامپ!

* عکس خبر تزیینی و مربوط به رزمایش سپاه پاسداران در آب های خلیج فارس است

کلید واژه ها: دونالد ترامپ خلیج فارس آمریکا سپاه سردار سلیمانی سرلشکر جعفری سردار سلامی تنگه هرمز


( ۱ )

نظر شما :