آغاز کاهش رشد اقتصادی واشنگتن

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۶ کد : ۵۳۹۴ اصلی دیپلماسی
میشل فرولی، اقتصاد دان ارشد آمریکا در بانک "جی پی مورگان" معتقد است که بانک مرکزی آمریکا برای تعیین برآورد خود از رشد اقتصادی، بیشتر از نرخ بهره روی مسائل تجاری و جهانی متمرکز شده است.
آغاز کاهش رشد اقتصادی واشنگتن

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  دفتر منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در اتلانتا با مدل سازی اقتصاید پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم امسال به ۲.۲ درصد کاهش یابد که در صورت تحقق حدودا یک درصد کمتر از رقم ثبت شده مربوط به رشد سه ماهه نخست بزرگ ترین اقتصاد جهان است.

این بانک با اشاره به ریسک‌های موجود بر سر راه اقتصاد آمریکا از جمله جنگ تجاری با چین اعلام کرده است درها به روی کاهش نرخ بیشتر بهره باز است و تصمیم‌گیری در این خصوص کاملا بستگی به آمارهای اقتصادی و وضعیت موجود خواهد داشت.

دفتر بانک مرکزی امریکا در اتلانتا در شرایطی از امکان کاهش بیشتر نرخ بهره خبر داده است که پیش‌تر روسای دفاتر منطقه‌ای فدرال رزرو در بوستون و کانزاس گفته بودند که تضمینی در خصوص کاهش بیشتر نرخ بهره وجود ندارد و همین مساله موجب سردرگمی معامله‌گران شده است.

جان بریگز، استراتژیست ارشد موسسه " نت وست مارکتس" گفت: پاول (رئیس بانک مرکزی آمریکا) همه را سردرگم کرده است. هنوز از کاهش بیشتر نرخ بهره در ماه سپتامبر مطمئن نیستیم و این احتمال پنجاه پنجاه است. بازارها مشتاق کاهش بیشتر نرخ بهره هستند اما الان کسی خیلی مطمئن نیست که این کاهش ادامه دار باشد. فکر نمی کنم فضای نامطمئن فعلی خیلی به هدفی که فدرال رزرو می‌خواهد بدان دست یابد کمک کند.

از سوی دیگر میشل فرولی، اقتصاد دان ارشد آمریکا در بانک "جی پی مورگان" معتقد است که بانک مرکزی آمریکا برای تعیین برآورد خود از رشد اقتصادی، بیشتر از نرخ بهره روی مسائل تجاری و جهانی متمرکز شده است.

با رشد اقتصادی مثبت ماه ژوئن، آمریکا برای ۱۲۱ ماه متوالی رشد مثبت داشته است که رکوردی بی نظیر در تاریخ این کشور محسوب می‌شود. این روند که از ژوئن ۲۰۰۹تاکنون ادامه داشته است طولانی‌تر از رشد مثبت در بازه زمانی مارس ۱۹۹۱تا مارس ۲۰۰۱ محسوب می‌شود.

کلید واژه ها: تحریم های امریکا رشد اقتصادی ایران کاهش رشد اقتصادی آمریکا روزنامه وقایع


نظر شما :