آمریکا به فاجعه نزدیک‌تر می‌شود

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۲ کد : ۵۳۵۹ اصلی آخرین اخبار
«میخائیل گورباچف» آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی و امضاکننده پیمان منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان‌برد، درباره خروج آمریکا از این پیمان گفت این اقدام واشنگتن، آغازی برای مسابقه جدید تسلیحاتی و شروع هرج و مرج در جهان است.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  «میخائیل گورباچف» هشتاد و هشت ساله در این باره به اینترفاکس روسیه گفت: با موضع‌گیری‌های سخت واشنگتن نسبت به پیمان منع موشک های کوتاه و میانبرد، ایالات متحده به فاجعه نزدیکتر می شود.

 

امضا کننده پیمان منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان‌برد، تصریح کرد: پایان این پیمان برای جامعه جهانی مفید نخواهد بود و این گام، نه تنها موجب تضعیف امنیت در اروپا می شود، بلکه ناامنی را در جهان رقم خواهد زد.

 

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی اضافه کرد: امید زیادی به شرکای خود داشتیم که متأسفانه برآورده نشد و خروج آمریکا از این پیمان موجب عدم اطمینان و گسترش آنارشیسم و هرج و مرج در سیاست بین الملل خواهد شد.

 

گورباچف گفت که تمامی طرف های ذیربط اکنون باید «بر حفظ آخرین ستون امنیت استراتژیک جهان» تمرکز کنند که سیاست های آمریکا نشان می دهد این موضوع تداوم نخواهد یافت.

 

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، پیمانی است که در سال 1987 میلادی میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و پس از فروپاشی شوروی با روسیه امضا شد.

 

منبع: انتخاب

کلید واژه ها: آمریکا فاجعه گورباچف پیمتان موشکی


نظر شما :