مرگ بر آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۵ کد : ۵۳۱۳ اصلی اقــتــصــادی
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: عده‌ای در ظاهر سنگ دفاع از ملت را بر سینه می‌زنند، اما زندگی متفاوتی از مردم دارند؛ بلندتر از همه مرگ بر آمریکا می‌گویند اما در واقع ثروت و سرمایه‌هایشان از آمریکا سر در می‌آورد.
مرگ بر آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه داریوش قنبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با ضرورت حفظ سرمایه‌های اجتماعی بیان کرد: یکی از مسائل و مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد، این است که عده‌ای خاص منافع شخصی و گروهی خودشان را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند؛ آن ها در همین راستا همواره منافع ملی را قربانی منافع خود می کنند.

 

وی ادامه داد: وقتی چنین تفکر و دیدگاهی از طرف یک طیف سیاسی دنبال می‌شود ،طبیعتا سرمایه اجتماعی هم افت می‌کند و اعتماد عمومی از بین می رود و تضعیف می شود. وقتی عملکرد مسئولان طوری باشد که از دل آن پیشبردی حاصل نشود، مردم متوجه موضع آنان می‌شوند و اعتماد عمومی هم کاهش پیدا می کند.

 

این عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: اعتماد عمومی  که از بین رفت به این زودی‌ها قابل بازیافت نیست، یکی از ویژگی‌های سرمایه اجتماعی این است که طی سالیان طولانی ایجاد شده، اما با اتفاقات کوچکی  از دست می‌رود.

 

وی تاکید کرد: وقتی سرمایه اجتماعی نیز خدشه دار می شود به این راحتی‌ها قابل ترمیم نیست. کسانی که دنبال منافع شخصی هستند، برای‌شان سرنوشت این سرمایه اجتماعی مهم نیست؛ اما ما باید به این موضوع خوب فکر کنیم.

 

قنبری گفت: عده‌ای در ظاهر سنگ دفاع از ملت را بر سینه می‌زنند، اما زندگی متفاوتی از مردم دارند. وقتی وارد زندگی شخصی آنان می شوید می فهمید فرزندان و خانواده‌هایشان در خارج از کشور در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا ، اما خودشان در داخل ایران مشغول کسب ثروت هستند . آن ها بلندتر از همه مرگ بر آمریکا می‌گویند اما در واقع ثروت و سرمایه‌هایشان از آمریکا سر در می‌آورد.

 

وی در پایان یادآور شد: وجود چنین شخصیت‌هایی در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی مانع رشد منافع ملی و حفظ سرمایه‌های اجتماعی می‌شوند.

 

منبع: ایسنا 

کلید واژه ها: آمریکا سرمایه گذاری درآمریکا وقایع اتفاقیه مرگ بر آمریکا


نظر شما :