درخواست پمپئو برای سفر به تهران جنگ روانی است

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۰ کد : ۵۲۸۹ اصلی آخرین اخبار
یک نماینده مجلس در واکنش به اعلام آمادگی پمپئو برای گفت‌وگو با مردم ایران، گفت: شخصی که غذا و دارو را برای ما تحریم کرده می‌خواهد با ایران صحبت کند در حالیکه مردم ایران حرفی با این شخص ندارند.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اظهارات اخیر مایک پمپئو درباره این که قصد سفری به تهران را داشته باشد اما به او از سوی ایران اجازه‌ای داده نشده است،گفت: پمپئو در قالب جنگ روانی عمل می‌کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که طراح جنگ روانی در آمریکا پمپئو است که امروز سردرگمی برای این کشور به وجود آورده عنوان کرد: جالب است شخصی که غذا و دارو را برای ما تحریم کرده می‌خواهد با ایران صحبت کند! مردم ایران حرفی با این شخص ندارند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه ایالات متحده به دنبال جنگ سرد است و طبیعتا مردم ایران بهتر از هرکسی می‌دانند فشارهایی که بر زندگی‌شان است از جانب چه کسی وارد می‌شود، آیا چنین شخصی مشروعیت دارد که با ملت ما مذاکره کند؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پمپئو در قالب جنگ روانی این موضوع را دنبال می‌کند و چون این درخواست در چارچوب جنگ روانی شکل می‌گیرد، هیچ وقت از سوی ایران پاسخی نخواهد شنید.

وی درباره سفر یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان نیز بیان کرد: بن علوی حامل پیام از سوی آمریکا نبود اما این کشور به طور طبیعی به دنبال یک خط امنیت و یک علامت مثبت در منطقه است. سفر وی برای تنش زدایی صورت پذیرفت.

فلاحت پیشه افزود: حتما لازم نیست وقتی سفرهایی از سوی کشورهای غرب و جنوب خلیج فارس صورت می‌گیرد برای این باشد که پیامی را از سوی آمریکا آورده باشند، این بار پیامی که آمد مثبت و برای تقویت خط تنش‌زدایی بود.

وی درباره این‌که آیا شرایط منطقه به گونه‌ای است که به درگیری میان ایران و ایالات متحده بینجامد گفت: آمریکا به طور طبیعی نگران شکل گیری یک جنگ اتفاقی است اما باید گفت برای این جنگ راهبری وجود ندارد.

فلاحت پیشه تاکید کرد: همان‌گونه که راهبرد ایران و آمریکا مذاکره نیست جنگی هم بین‌شان شکل نخواهد گرفت. امروز دغدغه ایالات متحده شکل گیری جنگی اتفاقی است.

کلید واژه ها: پمپئو درخواست پمپئو سفر پمپئو به ایران روزنامه وقایع


نظر شما :