چهارشنبه‌های دولت | از استفساریه برای افشانی تا روئیت نامه اقتصاددانان به روحانی

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۹ کد : ۵۲۴ تیتر یک سیاسی
اعضای هیئت دولت مطابق روزهای چهارشنبه هر هفته امروز هم پس از پایان جلسه دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.
چهارشنبه‌های دولت | از استفساریه برای افشانی تا روئیت نامه اقتصاددانان به روحانی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  اعضای هیئت دولت پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.

 

  • رحمانی‌فضلی: درباره بازنشستگی شهردار تهران از مجلس استفساریه می‌گیریم

 

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در ارتباط با هزینه سفر اربعین امسال، اعلام کرد: تلاش می‌کنیم با بانک مرکزی مذاکره کنیم تا معادل ریالی‌ صدور ویزای اربعین را کم‌تر کنند، رقمی که آن‌ها تعیین کردند، بالا است. وی اظهار کرد: هزینه‌های سفر اربعین چند قلم است. اصلی‌ترینش ویزا است که تغیراتی داشته است. مابقی هزینه‌ها مثل بیمه تغییر چندانی نکرده است.

 

او همچنین درخصوص آخرین وضعیت شهردار تهران اظهار داشت: برای این که حقوق شهرداران با توجه به تفسیری که هم شورای عالی استان‌ها انجام داده است و هم شهرداری تهران، حفظ شود، راه‌هایی که باید به قطعیت برسیم را طی می کنیم . از معاونت امور حقوقی و استخدامی ریاست جمهوری نظر خواستیم و دیوان هم نظر داده است. با این ح0ال نیاز به استفساریه هم باشد این کار را انجام می‌دهیم.

 

  • واعظی: از اصولگرایان معتدل برای دیدار با رئیس‌جمهور دعوت می‌کنیم

 

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور همانند هفته  قبل به میان خبرنگاران آمد و تقریبا به تمامی سوالات نیز پاسخ داد. او درباره زمان معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس گفت: در اولین روزی که مجلس بعد از تعطیلات خود تشکیل جلسه داد، اسامی وزرای پیشنهادی معرفی می‌شود. وی اظهار کرد: ما بنا داشتیم پس از اینکه لایحه‌ی تغییر ساختار دولت در مجلس تصویب شد، تغییرات وزرا را انجام دهیم اما هفته گذشته متوجه شدیم مجلس تمایلی به تصویب آن لایحه ندارد.

 

او همجنین درپاسخ به این سوال که آیا از اصولگرایان جبهه پایداری برای دیدار به نشست رئیس‌جمهور دعوت خواهد شد یا خیر گفت: ما از اصولگرایان معتدل دعوت خواهیم کرد اما حبهه پایداری که معتدل نیست.

 

  • امیری: شریعتمداری با هماهنگی به کمیسیون صنایع نرفت
     

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل عدم حضور شریعتمداری در کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزیر صنعت ، معدن و تجارت به دلیل سرکشی به صنایع آسیب دیده در شمال کشور به کمیسیون صنایع نرفت. وی افزود:‌ شریعتمداری به این دلیل در جلسه کمیسیون صنایع حضور نیافت که برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب دیده در شمال کشور باید به این صنایع سر می‌زد، عدم حضور در جلسه کمیسیون با هماهنگی  مجلس بوده است.

 

  • مشکل آب شرب اکثر روستاهای مازندران و گلستان حل شده است

 

رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: آب شرب ۲۵۱ روستا در استان مازندران و ۶۷ روستا در استان گیلان وصل شده است. وی  همچنین افزود: در سیل اخیر ۸۷ روستا در استان گلستان دچار اختلال در شبکه آب رسانی شدند که با اقدامات انجام شده فقط  ۲۰ روستا همچنان مشکل دارد.
 

انصاری: 210 بازنشسته دولتی داریم
 

جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم از دیگر چهره‌هایی بود که با خبرنگاران به گفت‌و‌گو نشست. وی با بیان اینکه شغل شهردار از نظر ما مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان است، گفت: در بین مقامات و مسئولین دولتی ۲۱۰ نفر مشمول این قانون می‌شوند.

 

وی همچنین درباره بازنشسته بودن شهردار تهران گفت: شغل شهردار از نظر ما مشمول این قانون است و اگر نظرات مختلفی وجود دارد، تنها راه استفساریه از مجلس است.  اینکه در دیگر قوا افراد بازنشسته باشند، قطعا وجود دارد و بعنوان مثال در مجلس شورای اسلامی بعنوان همتراز مقامات تعدادی مشغول به کار هستند.

 

  • نوبخت: نامه اقتصاددانان دیده شد

 

محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه نیز با اشاره به دریافت نامه اخیر تعدادی از اقتصاددانان گفت: ان شاءالله از نظرات و پیشنهاداتی که جنبه اجرایی داشته باشند، استفاده خواهیم کرد. وی درباره نامه اخیر تعدادی از اقتصاددانان کشور به دولت، اظهار کرد: نامه اخیر اقتصاددانان دیده شد. پیشنهاد آنها نیز منعکس گردید. ان‌شاء‌الله از نظراتی که جنبه اجرایی دارند، استفاده خواهیم کرد.

 

کلید واژه ها: حسن روحانی دولت هیئت دولت


نظر شما :