تعارف دیپلماتیک بین ایران و عربستان

۰۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۸ کد : ۵۲۲۵ اصلی سرخط اخبار
درخواست سعودی ها برای مذاکره با ایران تعارف دیپلماتیک است تا سیگنال جدی سیاسی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اگر درخواست رسمی از طرف سعودی‌ها برای اصلاح روابط با جمهوری اسلامی و بازنگری در روابط فعلی را ببینیم حتماً آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد ولی تا کنون بیشتر تعارف دیپلماتیک بود تا یک سیگنال جدی سیاسی.

رحیمی: درخواست سعودی ها برای مذاکره با ایران تعارف دیپلماتیک است تا سیگنال جدی سیاسی
علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پیغام‌های غیررسمی سعودی‌ها برای مذاکره با ایران، گفت: هیچ پیام رسمی از طرف سعودی‌ها به جمهوری اسلامی ایران مخابره نشده است و مصاحبه‌ای که یکی از دیپلمات‌های سعودی انجام داده بیشتر تعارف دیپلماتیک بود تا یک سیگنال جدی سیاسی.

وی افزود: پیش از این جمهوری اسلامی اعلام کرده ما آنقدر مبانی و منطق و ساختار محکم داریم که هر گونه اصلاح روابط را مورد استقبال قرار داده و آن را بررسی خواهیم کرد. 

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: عربستان سعودی کشوری بزرگ در جهان اسلام است و جمهوری اسلامی ایران هم مهمترین پایگاه در جهان اسلام محسوب می‌شود. 

رحیمی گفت: روابط خصمانه‌ای که سعودی‌ها آغاز کرده و در حال نفرت‌پراکنی بوده و با کینه‌توزی نسبت به سیاست‌ها و رویکرد جمهوری اسلامی اقدام می‌کنند باید حتماً از طرف عودی‌ها تجدیدنظر شود.

وی گفت: اگر درخواست رسمی از طرف سعودی‌ها برای اصلاح روابط با جمهوری اسلامی و بازنگری در روابط فعلی را ببینیم حتماً آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کلید واژه ها: تعارف دیپلماتیکوقایع اتفاقیهایران و عربستانمذاکره ایران و عربستان


نظر شما :