شورای عالی امنیت ملی از الیاس حضرتی شکایت کرد

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۵ کد : ۵۱۸۷ اصلی آخرین اخبار
تخلف از مصوبه‌ای درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا دلیل شکایت شورای عالی امنیت ملی از حضرتی الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از شکایت شورای عالی امنیت ملی به دلیل تخلف از مصوبه‌ای درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا از خود، خبر داد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در مصاحبه‌ای پیشنهادی برای مذاکره جمعی از سفرا و دیپلمات‌های با تجربه با ارکان مختلف حکومت آمریکا اعم از سنا، کنگره و احزاب تاثیرگذار این کشور را مطرح کرده بودم.

 

وی ادامه داد: مقابله با فشارهای سنگین خارجی را نباید بر دوش فقط یک نفر مانند آقای ظریف بگذاریم. آن جا برای مثال هم افرادی مانند آقای کمال خرازی را جهت بیان مواضع به حق جمهوری اسلامی پیشنهاد دادم. گفتم این افراد جلساتی بگذارند و صحبت‌ها را بیان کنند.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به همین دلیل شورای عالی امنیت ملی علیه من شکایتی مطرح کرد که قرار است فردا در جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به آن رسیدگی شود.

 

به گفته وی افزود: علت این شکایت تخلف از مصوبه‌ای درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا عنوان شده در حالیکه ما معتقدیم محدودیت مذاکره با دولت ترامپ وجود دارد اما با بقیه نهادهای آمریکایی می‌توان مذاکره کرد.

 

حضرتی ادامه داد: ظاهرا شکایت برای مصوبه‌ای است که در آن گفته شده نباید در مورد مذاکره حرفی زده شود و باید گفت این مصوبه فقط اعلان شفاهی شده است.

 

منبع: ایلنا 

کلید واژه ها: شکایت شکایت از حضرتی شکایت از شورای امنیت از حضرتی وقایع اتفاقیه


نظر شما :