دستگاه های اندرویدی محروم از گوگل کروم

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۲ کد : ۵۰۲ فناوری
بیش از ۳۰ میلیون دستگاه اندرویدی به زودی قادر به اجرای اپلیکیشن مرورگر کروم نخواهند بود.
دستگاه های اندرویدی محروم از گوگل کروم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بیش از 30 میلیون دستگاه اندرویدی به زودی قادر به اجرای اپلیکیشن مرورگر کروم نخواهند بود. از این پس قرار است که رابط کاربری این مرورگر در سیستم عامل اندروید از نسخه 4.1 به 4.4 ارتقاء پیدا کند ، بدین معنی که دیوایس‌هایی که از اندروید Jelly Bean استفاده می‌کنند دیگر قادر به اجرای این مرورگر نخواهند بود و تنها دیوایس‌های مجهز به اندروید کیت کت و بالاتر می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند. اپلیکیشن گوگل کروم یبش از 1 میلیارد مرتبه بر روی دیوایس‌های اندرویدی نصب شده است.

 

 به گزارش آی تی ایران، طبق آخرین آمار منتشر شده، اندروید Jelly Bean که اندروید نسخه 4.1 تا 4.3 را تشکیل می‌دهد در حال حاضر بر روی 3.2 درصد از دیوایس‌های اندرویدی دنیا اجرا می‌شود. حال با توجه به اینکه تقریبا 1 میلیارد دیوایس اندرویدی در دنیا وجود دارد، تقریبا 32 میلین دیوایسی که به اندروید jelly مجهز هستند به زودی از استفاده از مرورگر کروم محروم خواهند شد. البته احتمال می‌رود بخش اعظمی از این 32 میلیون دیوایس به زودی برای بهره‌مندی از گوگل کروم سیستم‌عامل خود را حداقل یک پله ارتقاء دهند.

 

اندروید 4.1 Jelly Bean جولای سال 2012 برای کاربران اندروید منتشر شد. اولین نسخه پایدار گوگل کروم برای سیستم‌عامل اندروید نیز ژوئیه سال 2012 منتشر شد.


 

کلید واژه ها: گوگل کروماندروید


نظر شما :