پایان خدشه به انتخابات شورایاری ها

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۴ کد : ۴۹۸۲ اصلی سیاسی
معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد که وجود قانون خاص انتخابات برای شوراها گرچه می‌تواند مفید باشد، ولی فقدان آن با توجه به مستندات قانونی و مقررات فوق موجب خدشه به اعتبار انتخابات نیست.
پایان خدشه به انتخابات شورایاری ها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه ملاحظات اعلامی توسط سازمان بازرسی کل کشور در مورد انتخابات شورایاری‌های شهر تهران جهت بررسی و حل مشکل، به معاونت حقوقی ارجاع شد.

به گزارش ایسنا، معاون حقوقی رئیس‌جمهور با تشکیل جلسه‌ای در محل دفتر خود با حضور شهردار تهران، رئیس شورای شهر و برخی اعضای آن، رئیس شورای عالی استان‌ها، معاون وزیر کشور و معاونان سازمان بازرسی کل کشور و دیگر مقامات و مسئولان ذی‌ربط، اظهارات حاضران را استماع کرد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با توجه به وجود مبانی قانونی ازجمله اصول 6 ، 7 و 100 قانون اساسی، بندهای  «5 و 7» ماده (80) قانون شوراها و تصویب‌نامه شماره 51536/136353 مورخ 1397/11/12 ، که به تأیید رئیس مجلس شورای اسلامی رسیده و نیز مصوبات شورای شهر درخصوص موضوع، از سال 1378 تاکنون که توسط مراجع نظارتی فرادست الغاء نشده است، جواز قانونی انتخابات را تأیید کرد. معاونت حقوقی اعلام کرد که وجود قانون خاص انتخابات برای شوراها گرچه می‌تواند مفید باشد، ولی فقدان آن با توجه به مستندات قانونی و مقررات فوق موجب خدشه به اعتبار انتخابات نیست.

کلید واژه ها: زمان اتخابات شورایاری ها زنان و انتخابات شورایاریها برگزاری انتخابات شورایاری وقایع اتفاقیه


نظر شما :