روحانی ۴ وزیر جدید به مجلس معرفی می‌کند

خانه‌تکانی اساسی در دولت؛ آخوندی لواسان نشین می‌شود

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲ کد : ۴۹۲ سیاسی
رئیس‌جمهور روحانی تصمیم دارد در این هفته اسامی ۴ وزیر جدید را به مجلس معرفی کند.
خانه‌تکانی اساسی در دولت؛ آخوندی لواسان نشین می‌شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: در حالی که پیشتر عنوان شده بود روز سه‌شنبه دو وزارتخانه بی‌وزیر دولت صاحب وزیر می‌شوند و احتمالا با رفتن شریعتمداری از وزارت صنعت به وزارت کار،  برای وزارتخانه سمت نیز وزیر جدید معرفی می‌شود،‌ اما حالا به نظر می‌رسد موضوع تغییر در دولت بیشتر از دو یا 3 وزارتخانه بوده و رئیس‌جمهور تصمیم گرفته خانه تکانی اساسی در کابینه‌اش انجام دهد.

 

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، تصمیم دارد در هفته جاری 4 وزیر جدید را به مجلس معرفی کند. فرهاد دژپسند برای وزارت اقتصاد و محمد شریعتمداری برای وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی قطعی شده است.

 

گزینه‌های رئیس‌جمهور برای وزارت صنعت قطعی نشده است. برخی می‌گویند در صورت عدم رای اعتماد مجلس به شریعتمداری برای وزارت کار او در وزارتخانه صنعت باقی خواهد ماند.

 

عباس آخوندی، وزیر راه و مسکن و شهرسازی نیز از مسئولیت خود استعفا داده و رئیس‌جمهور تصمیم دارد برای این وزارتخانه گزینه جدیدی را به مجلس معرفی کند و با این حساب،  وزیر عصبانی مسکن باید به خانه‌اش در لواسان برگردد.

 

بر اساس کسب اطلاع خبرنگار وقایع‌اتفاقیه رئیس‌جمهور طی 10 روز آینده سخنگوی دولت را نیز انتخاب می‌کند و درباره سفیران پیشنهادی کشورهای چین و هند نیز تصمیم می‌گیرد.

کلید واژه ها: روحانی هیات دولت کابینه


نظر شما :