حال و هوای غریب دو لژیونر فوتبال ایران/قدوس و پورعلی‌گنجی؛ می‌روند یا نمی‌روند؟

۲۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۳ کد : ۴۹ ورزشی
«می‌رود یا نمی‌رود؟» این سوالی است که این روزها پیرامون آینده حرفه‌ای دو لژیونر فوتبال ایران به نام‌های سامان قدوس و مرتضی پورعلی‌گنجی بارها و بارها مطرح می‌شود، اما کسی نیست که بخواهد به این سوالات، پاسخ دقیقی بدهد.
حال و هوای غریب دو لژیونر فوتبال ایران/قدوس و پورعلی‌گنجی؛ می‌روند یا نمی‌روند؟

وقایع اتفاقیه: لیگ‌های فوتبال در قاره اروپا در حالی آغاز شده و خواهد شد که برخی از ملی‌پوشان فوتبال ایران هنوز نتوانسته‌اند تیم جدیدی برای خود دست و پا کنند و در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

 

«می‌رود یا نمی‌رود؟» این سوالی است که این روزها پیرامون آینده حرفه‌ای دو لژیونر فوتبال ایران به نام‌های سامان قدوس و مرتضی پورعلی‌گنجی بارها و بارها مطرح می‌شود، اما کسی نیست که بخواهد به این سوالات، پاسخ دقیقی بدهد.

 

* قدوس، لالیگا یا لاشامپیونه

سامان قدوس، بازیکنی که سال‌ها در لیگ اتریش بازی کرده، به نظر می‌رسد در فصل جدید حضور در یک لیگ جدید را تجربه خواهد کرد، البته نکته ابهام‌آمیز این است که او بالاخره کدام مقصد را انتخاب خواهد کرد.

قدوس که در جام جهانی 2018 نیز حضور داشت، چندی قبل تصویرش در مسیر انتقال به باشگاه اسپانیایی «اوئسکا» منتشر شد. این موضوع چند روز بعد با انتشار خبر توافق مسئولان دو باشگاه اوسترشوندس - باشگاه فعلی قدوس- و تیم رن فرانسه تکذیب شد تا مسیر جدیدی پیش‌روی این بازیکن ایرانی باز شود. رئیس باشگاه اوسترشوندس ابتدای هفته جاری خبر این انتقال با مبلغ 3.5 میلیون یورو را تایید کرد. قدوس نیز در مصاحبه با یک روزنامه سوئدی از این انتقال ابراز خوشحالی کرد و حضور در تیم فرانسوی را فرصت عالی برای خود دانست.

 

بلافاصله پس از این ماجرا باشگاه اوئسکا اعلام کرد قرارداد معتبری با قدوس دارد و می‌خواهد از او به فیفا بابت نقض آن شکایت کند و از سامان و باشگاه سوئدی‌اش خسارت بگیرد.

 

قدوس پیرامون تیم جدیدش گفت: «الان آن‌طور که مردم فکر می‌کنند چیزی روشن نیست. این‌طور باید بگویم که دنیل کیندبرخ - رئیس باشگاه اوسترشوندس - پیشنهاد باشگاه رن فرانسه را پذیرفته است. به آنجا می‌روم تا از باشگاه دیدن کنم و پس از آن باید ببینم چه می‌شود».

بازیکن تیم ملی ایران با امتناع از دادن پاسخ درخصوص اینکه چه مدارکی را در اسپانیا با باشگاه اوئسکا امضا کرده، عنوان کرد: «این مسئله‌ای میان من و باشگاه اوئسکا است که چه چیزی را امضا کردم».

 

*پورعلی‌گنجی و داستان عجیب انتقال به ترابزون‌اسپور

درخشش مرتضی پورعلی‌گنجی در جام جهانی 2018 باعث شد این مدافع خوش فکر خیلی زود تیم‌های زیادی را خواهان جذبش ببیند. یکی از این تیم‌ها باشگاه ترابزون‌اسپور ترکیه است. پورعلی‌گنجی در چند روز گذشته برای مذاکره و عقد قرارداد با باشگاه ترابزون اسپور به ترکیه رفته ولی در این چند روز هیچ قراردادی امضا نشده است و اخبار متفاوتی از او به گوش می‌رسد.

 

در حالی که چند رسانه ترکیه‌ای مدعی شدند پورعلی‌گنجی با قراردادی سه ساله راهی ترابزون شده و این انتقال قطعی شده است، برخی رسانه‌های دیگر مدعی شده‌اند رقم درخواستی بالا از طرف مدافع ایرانی باعث منتفی شدن حضور او در تیم ترابزون اسپور شده است.

 

روزنامه «دامگا» ترکیه خبر داد که ترابزون‌اسپور قید خرید این مدافع ایرانی را زده است. دلیل اینکه پورعلی‌گنجی با ترابزون‌اسپور به نتیجه نرسید این است که باشگاه از وی خواسته که تعهد کند در طول فصل علاوه بر بازی در پست مدافع میانی در موارد لزوم در پست هافبک دفاعی هم ایفای نقش کند که مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان برای بازی در پست غیرتخصصی‌اش درخواست دستمزد بیشتری کرده که این، مورد موافقت ترابزونی‌ها قرار نگرفت و در نتیجه مسیر طرفین از هم جدا شد.

 

هرچه هست تاکنون وضعیت مدافع سابق السد مشخص نشده و باید ببینیم در روزهای باقی مانده نقل و انتقالات تابستانی چه تیمی را انتخاب خواهد کرد.

 

کلید واژه ها: سامان قدوسپورعلی گنجی


نظر شما :