اعلام کاندیدای کارگزاران برای ۱۴۰۰ کنایه به روحانی است

۲۷ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۸ کد : ۴۸۷۴ اصلی تیتر یک
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در چهار سال نخست اصلا روسای جمهور حرفی از کم بودن اختیارات بیان نمی کنند بلکه برعکس با احساس قدرت حتی در خیلی از زمینه هایی ورود می کنند که شاید اجازه این کار را نداشته باشند ولی کم کم که نوبت ارائه کارنامه و دستاورد می رسد بلافاصله ضعف ها فرافکنی می شود.
اعلام کاندیدای کارگزاران برای ۱۴۰۰ کنایه به روحانی است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  هرچند اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس برنامه مشخص و مدونی ندارند اما گویا از همین الان صف نامزدهای منصوب به این جریان برای انتخابات ریاست جمهوری در حال تشکیل شدن است. از عارف گرفته تا جهانگیری، محمد شریعتمداری، حسین دهقان و قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان در حال گرم کردن برای ورود به عرصه رقابت سال 1400 هستند.

اما حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران به همه اینها توصیه کرد اول بر اختیارات رئیس جمهور اشراف کامل پیدا کنند بعد وارد کارزار انتخاباتی شوند تا دوباره مثل خاتمی، احمدی نژاد و روحانی، رئیس جمهوری روی کار نیاید که در سال های پایانی مسئولیت بگوید اختیارات کافی نداشته است.

علی صوفی در گفتگو با نامه نیوز درباره توصیه حسین مرعشی به عارف، جهانگیری، محمد شریعتمداری، حسین دهقان و قاضی زاده هاشمی گفت: قصد و هدف آقای مرعشی تعریض و کنایه به جمله «رئیس جمهور اختیار ندارد» بود، در واقع به آقای روحانی می گوید «شما می دانستی چه اختیاراتی دارید پس چرا حالا می گویی اختیارات رئیس جمهور کافی نیست».

وی افزود: خود من به شخصه چه استاندار و چه وزیر بودم هیچ گاه به این بن بست نخوردم که بگویم «اختیارات من کافی نیست». سعی می کردم ببینم اختیاراتم چیست، کم هم نمی آوردم و در همان چارچوب کارها پیش می بردم. خیلی ها مخصوصا در سطح استانداران هستند اختیارات شان را نمی شناسند.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات توضیح داد: حتی وزیر کشور هم نمی داند اختیارات استانداران تا چه حد است و جایگاه شان چقدر بالاست و چه کارهایی می توانند انجام دهند. آنها تا بخواهند متوجه شوند اختیارات شان چیست دوره مسئولیت شان به پایان می رسد. البته برخی هم حتی پایان یافتن دوره مسئولیت شان در نمی یابند چه اختیاراتی داشتند.

وی ادامه داد: معمولا آقای مرعشی صحبت هایش را مقداری با کنایه عنوان می کند، من فکر می کنم او در واقع به آقایان عارف، جهانگیری، محمد شریعتمداری، حسین دهقان و قاضی زاده هاشمی کنایه زد. در واقع گفت «شما مثل آقای روحانی نباشید که در 2 سال پایانی خود از کم بودن اختیاراتش صحبت کرد بلکه از همین حالا حساب کار خود را داشته باشید».

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: در چهار سال نخست اصلا روسای جمهور حرفی از کم بودن اختیارات بیان نمی کنند بلکه برعکس با احساس قدرت حتی در خیلی از زمینه هایی ورود می کنند که شاید اجازه این کار را نداشته باشند ولی کم کم که نوبت ارائه کارنامه و دستاورد می رسد بلافاصله ضعف ها فرافکنی می شود.

صوفی در پاسخ به این سئوال که «از میان عارف، جهانگیری، محمد شریعتمداری، حسین دهقان و قاضی زاده هاشمی کدامیک می توانند با همین اختیارات رئیس جمهور شود و سرانجام هم نگوید اختیاراتش کم بوده است؟» گفت: گرچه آقای عارف می تواند با همین اختیارات کار کند اما آقای جهانگیری نشان داده که در هر شرایطی می تواند کارها و برنامه های دولت را جلو ببرد.

کلید واژه ها: علی صوفی وقایع اتفاقیه کاندیدای کارگزران مرعشی انتخابات 1400


نظر شما :