مجید فراهانی در گفت و گو با «وقایع اتفاقیه»:

مدیریت شهری از درآمدهای پایدار فاصله گرفته است / شهرداری با ۲۶ درصد کسری در آمد روبروست / چاره ای جز حرکت به سوی درآمد پایدار شهری نداریم

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ کد : ۴۸۶۵ اصلی تیتر یک
فراهانی با اشاره به کسری ۲۶ درصدی تحقق درآمدهای نقد، گفت: مدیریت شهری از درآمدهای پایدار مورد تاکید شورای پنجم، فاصله گرفته است.
مدیریت شهری از درآمدهای پایدار فاصله گرفته است / شهرداری با ۲۶ درصد کسری در آمد روبروست / چاره ای جز حرکت به سوی درآمد پایدار شهری نداریم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «مجید فراهانی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی وقایع اتفاقیه گفت:  سه سرفصل درآمدی در شهرداری تهران داریم که شامل  درآمدهای نقد، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی می شود.  در حوزه درآمدهای نقد شهرداری که غالبا به درآمدهای پایدار اختصاص دارد و به سهم مالیات بر ارزش افزوده، درآمد ناشی از عوارض شهری اختصاص دارد، حدود 26 درصد در سه ماهه اول کسری تحقق داشته ایم.


وی خاطرنشان کرد: در بخش واگذاری دارایی های سرمایه ای که به بحث مازاد تراکم مجاز یا تغییر کاربری ها اختصاص دارد، حدود 30 درصد افزایش درآمد داشته ایم.


عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: کسری 26 درصدی درآمدهای نقد و افزایش 30 درصدی درآمد از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای بیانگر آن است که از درآمدهای پایدار فاصله می گیریم و شهر دارد به درآمدهای ناپایدار وابسته می شود.


فراهانی تاکید کرد: شورای پنجم خواهان تغییر این موازنه بودیم که این موازنه تغییر پیدا کند درحالیکه گزارشی که از سه ماهه اول درآمدهای شهرداری تهران در صحن شورا ارائه شد، نشان دهنده رویکرد مورد تاکید شورای پنجم نیست.


رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه درباره سرنوشت تذکرات اعضای شورا گفت: یکی از ابزارهای مهم نظارتی اعضای شورا، تذکراتی است که درخصوص بهبود وضعیت شهر داده می شود.


وی در توضیح روند تذکرات گفت: تذکرات پس از قرائت در صحن به دست شهردار می رسد و شهردار به مسئول مربوطه ارجاع می دهد و در صورت برطرف شدن مشکل، پاسخ تهیه می شود و به عضو شورا ارسال می شود، درصورتیکه عضو شورا قانع نشود می تواند از طریق سوال از شهردار در صحن، کار را دنبال کند.


 

کلید واژه ها: وقایع اتفاقیه مجید فراهانی درآمد شهری درامد پایدار


نظر شما :