شوک جدید به ترامپ و بایدن/ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به جنگی آتشین تبدیل می شود

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۳ کد : ۴۸۳۲ اصلی تیتر یک
نظرسنجی اخیر در ایالات متحده آمریکا، منجر به نگرانی همزمان و مشترک دونالد ترامپ و جو بایدن شده است.
شوک جدید به ترامپ و بایدن/ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به جنگی آتشین تبدیل می شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:   دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از اظهارات نژادپرستانه خود علیه ایلهان عمر و 3 تن دیگر از نمایندگان کنگره عذرخواهی کرده است. وی در سخنانی توهین آمیز و نژادپرستانه خطاب به این نمایندگان اعلام کرده بود :
" این نمایندگان ( نمایندگانی که ریشه غیر آمریکایی دارند ) به کشور‌های خود که در حال حاضر به انواع جرم و جنایت آلوده است، بازگردند! چرا آن‌ها بازنمی گردند و به اصلاح مکان‌های آلوده به جرمی که از آنجا آمده اند، کمک نمی‌کنند؛ سپس بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را کرد. این مکان‌ها بدجور به کمک شما نیاز دارند، باید هر چه زودتر عازم شوید."
در چنین شرایطی شاهد انتشار نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا بودیم. نظرسنجی مشترک NBC و روزنامه وال استریت ژورنال نشان می دهد که 4 نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 یعنی جو بایدن، برنی سندرز، کامالا هریس و الیزابت وارن می توانند ترامپ را در دور نهایی انتخابات شکست داده و راهی کاخ سفید شوند. بر این اساس، بایدن با اختلاف 9 درصد، سندرز با اختلاف 7 درصد، الیزابت وارن با اختلاف 5 درصد و کامالا هریس با اختلاف 1 درصد از ترامپ پیش هستند. اگرچه ترامپ در واکنش به این نظرسنجی، آن را ساختگی و تقلبی خوانده است، اما اعضای کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا چنین نظری ندارند! واقعیت امر این است که روند کاهشی محبوبیت ترامپ در نظرسنجی ها، منجر به نگرانی وی شده است. 
از ماه مارس تا کنون، نظرسنجی های مختلف در آمریکا نشان دهنده کاهش محبوبیت ترامپ و عقب افتادن وی در برابر نامزدهای حزب دموکرات است. حتی موسساتی مانند راسموسن و شبکه هایی مانند فاکس نیوز که ترامپ به آنها اطمینان بیشتری نسبت به سایر رسانه ها دارد، کاهش محبوبیت وی در نظرسنجی های عمومی و ایالتی را تایید کرده اند. در برخی ایالات کلیدی و مطرح آمریکا ( که نقش مهمی در رقم خوردن نتایج نهایی انتخابات آمریکا خواهند داشت )، محبوبیت ترامپ نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 کاهشی محسوس یافته است. به صورت مشخص، این ایالات فلوریدا، ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا هستند. در صورتی که ترامپ در این ایالات نتواند به پیروزی برسد و آرای الکترال آنها را کسب کند، در نهایت بازنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خواهد بود. 
با این حال، تنها کسی که از نظرسنجی های روزنامه وال استریت ژورنال نگران شده است، دونالد ترامپ نیست! تا قبل از این نظرسنجی، اکثر نظرسنجی های صورت گرفته در آمریکا نشان می داد که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق این کشور و نامزد مطرح حزب دموکرات تنها کسی است که می تواند بر ترامپ در دور نهایی انتخابات پیروز شده و راهی کاخ سفید شود. با این حال نظرسنجی اخیر نشان می دهد که علاوه بر بایدن، نامزدهای دیگری مانند برنی سندرز، وارن و هریس نیز توان غلبه بر ترامپ را در صورت راهیابی به دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهند داشت. همین مسئله می تواند برخی دموکراتها را در خصوص رای دادن به دیگر نامزدهای این حزب ( غیر از بایدن ) مجاب کند. بایدن هم اکنون تلاش می کند تا در ایالاتی مانند آیووا، نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی که اولین ایالات برگزار کننده انتخابات درون حزبی دموکراتها هستند، بر رقبای خود پیروز شود. در صورتی که بایدن نتواند در این ایالات بر رقبایش پیروز شود، شرایط سختی برای پیروزی نهایی در کمپین دموکراتها خواهد داشت. در هر حال، انتشار نظرسنجی اخیر در ایالات متحده آمریکا، منجر به نگرانی همزمان و مشترک دونالد ترامپ و جو بایدن شده است. بایدن هم اکنون به خوبی می داند که دیگر در حاشیه امن قبلی قرار ندارد.البته هنوز تا زمان برگزاری نخستین دور از رقابتهای درون حزبی دموکراتها در ایالت آیووا زمان زیادی باقی مانده است.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ شعار نژاد پرستی ترامپ انتخابات 2020 آمریکا وقایع اتفاقیه بایدن شکست بایدن شکست ترامپ


نظر شما :