آرزوی دست نیافتی مرد مو زد آمریکا

۲۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۱ کد : ۴۷۰۱ اصلی تیتر یک
یک هفته نامه آلمانی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها و فشارهای ترامپ نظام ایران را پایدارتر می‌کند، فاصله رئیس جمهور آمریکا با اهداف و آرزوهایش در قبال ایران را بسیار زیاد ارزیابی کرد.
آرزوی دست نیافتی مرد مو زد آمریکا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: هفته نامه "اشپیگل" در مطلبی به مناقشات اتمی بین ایران و آمریکا پرداخته و نوشت: "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا عاشق این است که به عنوان یک سوپرمن ارزیابی شود. حدود هشت ماه پیش این  قدرتمندترین مرد جهان به گفته خودش سخت ترین تحریم های همه زمان ها را علیه ایران تصویب کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا از آن زمان اقدامات تحریمی علیه نظام جمهوری اسلامی را به صورت روزافزون تشدید کرده و تحریم های بسیار سختی را بر ایران تحمیل کرد.
آمریکا تا حد زیادی تجارت های بین ایران و اروپا را متوقف کرده و صادرات نفت را برای تهران دشوار کرد. صادرات این کالا مهم ترین منبع درآمد در ایران است. اما همه این  اقدامات تا به حال تاثیرات سیاسی که ترامپ امیدوار به تحقق آن بود را برآورده نکرده است.
 
به نظر می رسد واشنگتن از این هدف که توافق جدید هسته ای را با ایران مورد مذاکره قرار دهد که نه تنها برنامه هسته ای بلکه مسئله توسعه موشکی این کشور را هم در برگیرد و به فعالیت های منطقه ای ایران هم بپردازد بسیار فاصله دارد.
 
به جای آن تا به حال هر دور جدید تحریم ها علیه ایران به تشدید بیشتر مناقشات با  این کشورمنجر شده است. آخرین بار ترامپ همین چهارشنبه گذشته اعلام کرد که باز هم تحریم ها علیه ایران را تشدید می کند.
 
"والتر پوش"، از کارشناسان مسائل ایران در اتریش در این باره گفته است که این تحریم ها علیه ایران تاثیر می گذارد اما نه آن گونه که ترامپ می خواهد و امیدوار است. این تحریم ها نظام در ایران را پایدار می کند.
 
این کارشناس اتریشی بر این باور است که رفتار دولت آمریکا با ایران حتی برای منتقدین دولت و نظام ایران هم رفتاری تحقیر کننده است.
 
"والتر پوش " در میان مدت، هم تغییر نظام و هم مذاکرات بین رهبران ایران و آمریکا ( که مد نظر ترامپ است) را غیر واقع بینانه می داند.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ ارزوی ترامپ ایرا جنگ مذاکره ایران و امریکا


نظر شما :