هوا بس ناجوانمردانه گرمتر می شود

۲۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۹ کد : ۴۷۰۰ اصلی آخرین اخبار
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از دوشنبه (۲۴ تیرماه) تا پایان این هفته آسمان بیشتر مناطق کشور صاف خواهد بود و در این مدت شاهد افزایش دو تا سه درجه‌ای دما در نقاط مختلف ایران خواهیم بود.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از دوشنبه (۲۴ تیرماه) تا پایان این هفته آسمان بیشتر مناطق کشور صاف خواهد بود و در این مدت شاهد افزایش دو تا سه درجه‌ای دما در نقاط مختلف ایران خواهیم بود.

کبری رفیعی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ تیرماه) در برخی مناطق دریای خزر، استان‌های اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان، برخی از مناطق هرمزگان و جنوب کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد که این شرایط در مناطق جنوبی بعدازظهر و اوایل شب و در مناطق ساحلی دریای خزر از صبح آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: امروز و فردا بیشترین بارش‌ها در غرب مازندران و شرق گیلان خواهد بود و با توجه به این شرایط در این مدت دریای خزر نیز مواج می‌شود.

به گفته کارشناس هواشناسی، در ارتفاعات البرز مرکزی مانند البرز و قزوین نیز امروز و فردا رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

رفیعی ادامه داد: در ۵ روز آینده در جنوب استان تهران، جنوب سمنان، یزد، اصفهان، قم و مرکزی در برخی از ساعات وزش باد شدید و گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است و در همین مدت در نوار شرقی به ویژه شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل نیز پدیده غالب وزش باد شدید است که گاهی با گرد و خاک و کاهش دید افقی همراه می‌شود.

احتمال گرد و خاک در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود که این شرایط در بعدازظهر و اوایل شب احتمال بروز گرد و خاک را به همراه دارد، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۲۹ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۴۰ درجه خواهد رسید.

رفیعی گفت: زنجان با دمای ۱۱ درجه بالای صفر، همدان ۱۳، ارومیه ۱۴، شهرکرد و سنندج ۱۵ و اهواز ۴۷ درجه بالای صفر، قم ۴۵، یزد ۴۳ و سمنان ۴۲ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کلید واژه ها: گرما هوا گرم تر می شود روزنامه وقایع


نظر شما :