حفظ امنیت منطقه اولویت ایران است، راهبرد ایران مقاومت خواهد بود

۲۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲ کد : ۴۶۶۹ اصلی سیاسی
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در همایش فرمانداران گفت: کشور در شرایط ویژه‌ای است و باید اقدامی کنیم تا در برابر تحریم‌ها منفعل نباشیم.
حفظ امنیت منطقه اولویت ایران است، راهبرد ایران مقاومت خواهد بود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه اسحاق جهانگیری با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه به کشورمان از سوی آمریکا تصریح کرد: بی سابقه‌ترین تحریم‌ها بر کشور اعمال شد تا مردم را تحت شدیدترین فشار‌ها قرار دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اشاره به اقدامات دشمنان در برهم زدن امنیت منطقه خاطرنشان کرد: اقدام دیگر دشمنان این بود که امنیت منطقه را برهم بزنند.

وی ادامه داد: اسرائیل جز در منطقه‌ای ناامن امکان حیات ندارد؛ لذا ناامن کردن منطقه تبدیل به راهبرد دشمن شده است.

جهانگیری با بیان اینکه راهبرد ما در مقابل دشمن، مقاومت است، تصریح کرد" ایران همواره حافظ ثبات منطقه است.

وی ادامه داد: آمریکا اعلام کرده بودند که پایان سال ۹۷ سال پایان جمهوری اسلامی ایران است چراکه آن‌ها می‌خواستند در سایه جنگ داخلی به دنبال خروجشان از برجام، ایران نمی‌تواند به بهمن ۹۷ برسد، اما در همه اقداماتشان شکست خوردند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی باید بتوانند با نخبگان ارتباط جدی داشته باشد، یکی از نقاط ضعف ما همین است که ارتباط خوبی با نخبگان نداریم.

وی با بیان اینکه ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم‌ترین مسئله ماست، اظهار کرد: در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری بهما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.

جهانگیری با بیان اینکه قدرت دولت در مرحله اول، قدرت نرم دولت است، اظهار کرد: قدرت نرم دولت از جنس داشتن نفوذ در قلب مردم مقبولیت در نزد آنهاست.

وی ادامه داد: دشمنان کشور با همه رسانه‌های خود به دنبال این هستند که نشان دهند دولت نمی‌تواند کار‌های خود را به پیش ببرد، عده‌ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه در داخل کشور می‌خواهند نشان دهند دولت ناکار آمد است اما آیا فکر نمی‌کنند با ناکارآمد نشان دادن دولت، نظام تضعیف می‌شود و اگر مردم از آن‌ها روی گردان شوند رو به آن‌ها نمی‌آوردند.

جهانگیری با بیان اینکه همبستگی داخلی باطل السحر همه تهدیدات دشمنان است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیشروی ما مسأله انتخابات است.

وی با بیان اینکه انتخابات برای ما همواره مهم است، تصریح کرد: در چنین منطقه‌ و کشوری هستیم که مسئولانش با رای مردم انتخاب می‌شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه انتخابات می‌تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد، تصریح کرد: انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می‌کند. مکررا در تاریخ داریم که نتیجه انتخابات دشمن را مایوس کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: فرمانداران و استانداران با قدرت اقدامات خود را انجام دهند و باید از رای مردم به عنوان حق الناس به طور کامل حراست کنند.

کلید واژه ها: راهبرد ایران مقاومت راهبرد ایران مقاومت است وقایع اسحاق جهانگیری


( ۱ )

نظر شما :