دکتر صادق خرازی در جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان:

بهتر بود کاهش تعهدات برجامی ایران چندین ماه زودتر رخ می‌داد

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۸ کد : ۴۶۶۱ اصلی سیاسی
دبیر کل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه تداوم برجام درگرو اجرای تعهدات توسط تمامی طرف‌هاست گفت: کاهش تعهدات به معنای خروج از توافق هسته‌ای نیست و یک نوع «عکس‌العمل دیپلماتیک» است که بهتر بود چندین ماه زودتر رخ می‌داد.
بهتر بود کاهش تعهدات برجامی ایران چندین ماه زودتر رخ می‌داد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: در جلسه سه‌شنبه شب شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان، گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی‌اش مورد استقبال قرار گرفت و تأکید شد تداوم برجام درگرو اجرای تعهدات آن توسط تمامی طرف‌هاست.
به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی حزب ندای ایرانیان، جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان شب گذشته به ریاست دکتر صادق خرازی و با حضور اعضا برگزار شد. در ابتدای این جلسه اخبار مهمی از جمله انتخابات شورایاری ها و مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه جلسه موضوع “ایران و گام دوم بازگشت از برجام” در دستور قرار گرفت و تعدادی از اعضا تحلیل‌های خود را از گام دوم کاهش تعهدات ایران در برجام در زمینه افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم بیان داشته و بر تقویت وحدت و انسجام ملی در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و بدعهدی‌های اروپا و آمریکا تأکید کردند.
در خاتمه، دکتر خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان، با انتقاد از بدعهدی، تأخیر، تعلل، تخطی و عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا در توافق هسته‌ای، تداوم برجام را درگرو اجرای تعهدات آن توسط تمامی طرف‌ها دانستند و تأکید داشتند کاهش تعهدات برجامی توسط ایران به معنای خروج از توافق هسته‌ای نیست و یک نوع «عکس‌العمل دیپلماتیک» است که بهتر بود چندین ماه زودتر رخ می‌داد. عاقلانه نیست در معاهده‌ای یک‌طرف به تمام تعهداتش عمل کند و طرف دیگر تمامی تعهدات خود را زیر پا بگذارد. فرصت دوماهه، زمان خوبی برای اروپاست که با عملی کردن کامل تعهدات خود از مرگ برجام جلوگیری کند.

 

کلید واژه ها: محمد صادق خرازی حزب ندای ایرانیان ندای ایرانیان برجام خروج ترامپ از برجام خروج آمریکا از برجام وقایع اتفاقیه


نظر شما :