تحول در راس ناتو

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵ کد : ۴۶۵۹ اصلی آخرین اخبار
پنتاگون تایید کرد، با انتخاب وزیر دفاع آتی آمریکا و آغاز روند بررسی او در سنا، مارک اسپر باید از سمتش به عنوان سرپرست موقت استعفا دهد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهریچارد اسپنسر موقتاً وزیر دفاع آمریکا می‌شود و سومین شخصی است که از زمان استعفای جیمز ماتیس در ماه ژانویه به عنوان سرپرست به پنتاگون می‌رود.

تبه گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان،رامپ مایل است تا مایک اسپر را به عنوان وزیر ارتش (عالی‌ترین مقام غیر نظامی در ارتش آمریکا) معرفی کند. رئیس ستاد وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران در پنتاگون گفت: مارک اسپر سرپرستی وزارت دفاع مرخص می‌شود و تنها به عنوان وزیر ارتش خدمت خواهد کرد. در آن زمان آقای اسپنسر به عنوان وزیر دفاع موقت جایگزین می‌شود. طی دو هفته گذشته مشغول آماده‌سازی اسپنسر برای به دست گرفتن مسوولیت‌ها بودیم.

این مقام بدون اینکه اعلام کند چه زمانی اسپنسر به صورت رسمی نامزد خواهد شد، گفت این مساله در دست بررسی کاخ سفید است اما انتظار می‌رود در مدت کوتاهی این روند انجام شود.

طرح جابجایی مقام‌ها در حالی مطرح است که بسیاری از سمت‌های عالی‌رتبه در پنتاگون فاقد گزینه دائمی هستند. وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته به سی‌ان‌ان گفت ۱۸ پست همچنان خالی است و مقام‌های موقت دارد. این تعداد روز یکشنبه به ۱۹ مورد افزایش یافت چون گزینه ترامپ برای ریاست ماموریت‌های نیروی دریایی آمریکا تصمیم به بازنشستگی گرفت.

کلید واژه ها: دبیرکل ناتو تحول در ناتو وزرات دفاع آمریکا وقایع اتفاقیه


نظر شما :