چهارشنبه‌های دولت | از دلاری که باید ۷۵۰۰ تومان شود تا بررسی وضعیت دانشجویان بازداشتی

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۸ کد : ۴۶۴ تیتر یک سیاسی
اعضای هیئت دولت مطابق روزهای چهارشنبه هر هفته امروز هم پس از پایان جلسه دولت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.
چهارشنبه‌های دولت | از دلاری که باید ۷۵۰۰ تومان شود تا بررسی وضعیت دانشجویان بازداشتی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه؛ کاهش قیمت دلار باعث شده بود برخلاف هفته‌های گذشته، این بار وزرای بیشتری به میان خبرنگاران بیایند و درباره برنامه‌های خود سخن بگویند. در متن زیر به مهمترین سخنان وزرا اشاره می‌شود:

 

  • واعظی: قیمت دلار باید کمتر از 7500 تومان باشد

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور که همراه رئیس‌جمهور در نیویورک حضور داشت، درباره کاهش قیمت دلار گفت:‌ قیمت ارز، این ارقام نیست و اینکه امروز در سامانه نیما 7500 تومان است از این هم پایین‌تر است. توصیه ما به مردم این است که در بخش‌های ماندگار و کم خطر سرمایه گذاری کنند.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین درباره اعتراض ها به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اظهارداشت: این موضوع به یک کار کارشناسی در مجلس نیاز دارد و نه این که موافقین کاری کنند که مجلسی‌ها کار خود را به درستی انجام ندهند و نه این که مخالفین کاری کنند که مجلسی‌ها تحت فشار قرار بگیرند، به نظر من هر طرف بخواهد فضاسازی بیرونی انجام دهد، کار نادرستی است.

 

واعظی همچنین با رد احتمال سخنگویی‌اش در دولت گفت: من سخنگو نیستم. بحث سخنگویی آقای ربیعی را هم نشنیدم.

 

وزیر دفاع: ضربت مرحم بخشی از پاسخ نیروهای مسلح به تروریست‌ها بود

 

امیر حاتمی وزیر دفاع که برخلاف دفعات قبل، این هفته در جمع خبرنگاران حاضر شد و درخصوص حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها در سوریه گفت:‌ تروریست‌ها باید منتظر انتقام سخت و غافلگیر کننده جمهوری اسلامی ایران باشند که این کار که به همت سپاه انجام شد مرحله‌ای از پاسخ ما بود. آمران و عاملان اقدامات تروریستی باید منتظر پاسخ ما باشند.

 

  • توضیحات وزیر علوم درباره دانشجویان بازداشتی‌

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار کرد: دانشجویانی که پرونده‌شان بررسی شده در حال تحصیل هستند و با صحبت‌هایی که انجام شده، امیدواریم مشکلی برای ادامه تحصیل آنها پیش نیاید. وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعاتی که در صحبت با قوه قضائیه و مسئولان مربوطه کسب کرده‌ایم، وضعیت این دانشجویان در حال بررسی است تا مشکل خاصی برای ادامه آنها ایجاد نشود.

 

  • نهاوندیان: تلاش داریم قدرت خرید مردم حفظ شود

 

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری نیز با اشاره به اینکه مردم در مقابل جریان مرموز و سایت‌های ناشناس و مجهول‌الحال ایستادگی کردند، گفت: شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد که روند کاهش قیمت ارز باید ادامه یابد. وی درباره دلایل کاهش نرخ ارز اظهار کرد: صاحب‌نظران اقتصادی معتقد بودند که نرخ بازار سوم این عمق را ندارد که به عنوان نرخ مرجع در محاسبات اقتصادی مورد استفاده قرار گرفته و قیمت در بازار کالاها بر این اساس تعیین شود. نرخ ارز ناشی از یک التهابات و انتظارات تورمی بود.

 

وی همچنین اظهار داشت:‌در هفته‌های آینده گزینه‌های اطمینان بخشی برای حفظ قدرت خرید مردم معرفی خواهد شد.

 

  • بندپی:‌ ارزش ریالی «سبد کالا» هفته آتی اعلام می‌شود

 

محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی گفت: احتمالا هفته آینده تکلیف «بسته حمایتی» از اقشار آسیب پذیر نهایی می‌شود. ویبا اشاره به اینکه جلسات کارشناسی در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور و کمیسیون برنامه و بودجه و اجتماعی مجلس برگزار شده است، اظهار کرد: احتمالا هفته آینده تکلیف این بسته نهایی می شود. جمعیت تحت پوشش این بسته حمایتی و ارزش ریالی سبد کالا هم هفته بعد اعلام می‌شود.

 

  • توضیحات مونسان درباره رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی

 

علی اکبر مونسان  رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: احتمالا در روز یکشنبه هفته آینده مراسم رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی با حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد و ان‌شاءالله این قطعه را در شهرهای مختلف کشور نیز به نمایش خواهیم گذاشت که مردم از نزدیک آن را ببینند.

 

  • وزیر بهداشت: قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تحت تأثیر نرخ ارز نیست

 

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی گفت: ما تقریبا کاری با نرخ ارز در زمینه داروها نداریم، در تجهیزات پزشکی و ملزومات هم همینطور است؛ چرا که قیمت ارز ما مشخص است که ۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده نیز به همین قیمت خواهد بود.

 

کلید واژه ها: روحانی هیات دولت محمود واعظی دولت


نظر شما :