علی بختیاری عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان:

مشارکت شرطی در انتخابات مجلس را قبول نداریم /راهکار حل مشکلات قهر کردن نیست

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۳۶ کد : ۴۶۲۷ اصلی سیاسی
نتیجه این قهر کردن‌ها را ما قبلاً هم دیده‌ایم و هیچ آبادانی و یا دستاورد مثبتی برای کشورمان به ارمغان نیاورده؛ زیرا تمامی مردم ایران که اصلاح‌طلب نیستند و اگر هم انتخابات را تحریم کنند و یا شروطی را در این مسیر بگذارند شاید آمار مشارکت کمی کاهش یابد، اما نام شخصی که از صندوق رأی خارج می‌شود کاملاً تحت فرآیند قانونی بوده و مورد پذیرش همه قرار می‌گیرد.
مشارکت شرطی در انتخابات مجلس را قبول نداریم /راهکار حل مشکلات قهر کردن نیست

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  نایب‌رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: مشکلات موجود در کشور از مسیر قهر کردن با انتخابات و یا شرط‌گذاری برای مشارکت در آن حل نمی‌شود و هیچ راهی جز مشارکت در انتخابات نداریم.

علی بختیاری در گفتگو با خبرگزاری آنا، درباره اینکه آیا راهبرد برخی اصلاح‌طلبان در شرط‌گذاری برای حضور در انتخابات می‌تواند برای این طیف مفید باشد یا خیر‌؟ اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در درون یک جریان، اصلاحی صورت گیرد باید این اصلاح مبتنی بر قانون اساسی باشد که مورد پذیرش همه احزاب است.

وی ادامه داد: وقتی که می‌پذیریم در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت حزبی داشته باشیم، طبیعی است این قانون ممکن است در برخی موارد بر خلاف میل باطنی ما و یا در موارد دیگر مطابق خواسته‌هایمان باشد، اما اگر بخواهیم با قهر کردن کلیت قانون را زیر سؤال ببریم به نظرم نقض غرض می‌شود و توجیه منطقی ندارد.

نایب‌رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد:‌ اصلاح‌طلبان باید در فرآیند فعالیت‌های اجتماعی، مطالبه‌محوری و نیز از مسیر قانونی آن‌چه را که ایراد دارد و یا بر خلاف خواست باطنی است، اصلاح کنند.

بختیاری گفت: برای جریانی که مدعی پایبندی به قانون اساسی و یا مدعی دموکراسی است باید بتواند آراء و عقاید خودش را از طریق خرد جمعی و صندوق‌های رأی خارج کند.

وی با بیان اینکه حزب ندای ایرانیان به‌عنوان یک حزب اصلاح‌طلب مخالف شرط‌گذاری برای حضور در انتخابات است، افزود: این حزب در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت خواهد کرد و پایبند به اصول قانون اساسی است.

نایب‌رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در جامعه مدرن امروزی به غیر از سبد انتخابات و رأی‌گیری هیچ گزینه دیگری برای بیرون آوردن آراء و عقاید وجود ندارد، گفت: اگر هم برخی مشکلاتی وجود داشته باشد، راهکار حل این مشکلات قهر کردن نیست.

بختیاری افزود: نتیجه این قهر کردن‌ها را ما قبلاً هم دیده‌ایم و هیچ آبادانی و یا دستاورد مثبتی برای کشورمان به ارمغان نیاورده؛ زیرا تمامی مردم ایران که اصلاح‌طلب نیستند و اگر هم انتخابات را تحریم کنند و یا شروطی را در این مسیر بگذارند شاید آمار مشارکت کمی کاهش یابد، اما نام شخصی که از صندوق رأی خارج می‌شود کاملاً تحت فرآیند قانونی بوده و مورد پذیرش همه قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر هم در جایی برخوردهای سلیقه‌ای و خدای‌نکرده غرض‌ورزانه باشد، باید تلاش کرد این مشکلات با گفتگو و رایزنی حل شود تا با قهر کردن.

کلید واژه ها: علی بختیاری حزب ندای ایرانیان ندای ایرانیان انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح طلبان


نظر شما :