عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با وقایع اتفاقیه:

داروهای داخلی هیچ مشکلی ندارند

۰۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۳ کد : ۴۴۹ تیتر یک جامـــعه
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با رد اخبار منتشر شده پیرامون کیفیت پایین داروهای ایرانی گفت: این شایعه تنها از سوی دلالان به منظور کسب سود بیشتر از داروهای قاچاق مطرح شده است و اساسا کذب است.
داروهای داخلی هیچ مشکلی ندارند

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: اکبررنجبرزاده در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی وقایع اتفاقیه درباره انتشار اخباری پیرامون اثربخشی پایین داروهای شیمی درمانی تولید داخلی باتوجه به اینکه امکان تهیه برخی ازداروهای خارجی به دلیل نوسانات ارزی وجود ندارد اظهار کرد: اشاعه اینگونه اخبار و شایعات از سوی برخی از جریانات خاص در طی روزهای اخیر اساسا کذب محض است چرا که برای همگان مشخص است که ایران از نظر دارویی و البته علم پزشکی دارای مقام و جایگاهی بالایی در جهان است.


وی تصریح کرد: عده‎ای سودجو و دلال که این روزها از نوسانات قیمت ارز پول خوبی را به جیب می‏زنند درصدند با گسترش دایره نفوذ خود در حوزه دارو در این حیطه نیز وارد عمل شوند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار است مردم در شرایط اقتصادی امروز که چالش‎های بسیاری در کشورمان در بخش‏های مختلف وجود دارد نسب به اخباری که بعضا از سوی رسانه‎های بیگانه نشر داده می‎شود دقت بیشتری داشته باشند.


رنجبرزاده تاکید کرد: ایران در حوزه دارویی در طی سال‎های اخیر رشد و پیشرفت خوبی داشته است به گونه‎ای که ما در راستای تهیه برخی از داروها اصلا نیازی به تهیه دارو از خارج کشور نداریم.


وی تصریح کرد: کیفیت داروهای تهیه شده در داخل کشور براساس معیارها و استاندارهای جهانی است از این رو اینکه برخی از جریانات و شرکت‎ها که در راستای واردات دارو در کشور نقش دارند اخباری را در راستای کیفیت پایین داروهای داخلی مطرح می‎کنند قطعا با غرض ورزی است و هیچ استدلال و منطق پزشکی در پشت این قضیه وجود ندارد. ‎


نظر شما :