قیمت جهانی طلا

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۸ کد : ۴۴۵۱ اصلی آخرین اخبار
قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته اخیر، یعنی ۱۴۳۵ دلار و ۹۹ سنت، با اندکی تعدیل و رشد ۰.۷ درصدی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۴۲۷ دلار و ۶۴ سنت رسید.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم یک هفته اخیر، یعنی 1435 دلار و 99 سنت، با اندکی تعدیل و رشد 0.7 درصدی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1427 دلار و 64 سنت رسید. قیمت طلای امریکا نیز امروز 1.6 درصد جهش داشت و به 1430 دلار و 80 سنت رسید.
 
به گفته بنجامین لو، تحلیلگر بازار طلا، ادامه روند رو به کاهش آمارهای بخش تولید کشورهای مختلف و سیاست تجاری حمایت گرایانه آمریکا موجب شده تا سرمایه گذاران به دلیل نگرانی از افت شاخص ها در بازارهای پرریسک، برای سرمایه گذاری به بازار طلا روی بیاورند.
 
تنها چند روز پس از آتش بس چین و آمریکا در جنگ تجاری، دفتر نمایندگی تجاری آمریکا روز دوشنبه این بار یک اختلاف قدیمی بر سر یارانه پرداختی به ساخت هواپیما را با اروپا از سر گرفت و محصولات بیشتری را به فهرست کالاهای اروپایی مشمول تعرفه اضافه کرد.
 
همچنین پس از اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه در هر گونه توافقی باید کفه ترازو به سمت آمریکا سنگینی کند، امیدها به حل زودهنگام اختلافات تجاری میان آمریکا و چین کاهش یافته است.
 
با کاهش امیدها به حل زودهنگام اختلافات تجاری، شاخص ارزش دلار کاهش یافته و این مسئله نیز در رشد قیمت طلا موثر بوده است. ارزش سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز به دلیل نگرانی های تجاری و ترس از کند شدن رشد اقتصاد جهانی شاهد کاهش بود.

کلید واژه ها: طلا قیمت طلا وقایع افزایش نرخ طلا


نظر شما :