آمریکا گروهک جیش العدل را به فهرست تروریستی اضافه کرد

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۸ کد : ۴۴۳۲ اصلی بین الملل
وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گروهک تروریستی «جیش العدل» را به فهرست تروریستی بین المللی خود اضافه کرد.
آمریکا گروهک جیش العدل را به فهرست تروریستی اضافه کرد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «گروه جندالله که سال ۲۰۱۰ در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داده شده بود از سال ۲۰۱۲ میلادی شروع به استفاده از نام جدید جیش العدل و اسامی مستعار مشابه کرد. این گروه از بدو فعالیت در حملات متعددی دخیل بوده که جان ده ها غیرنظامی و مقام دولتی ایرانی را گرفته است از جمله حمله انتحاری فوریه ۲۰۰۹ و ربایش پرسنل امنیتی ایران در اکتبر ۲۰۱۸ ".

پس از متلاشی شدن گروهک تروریستی جندالله، برادر عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم این گروه تروریستی و تعدادی دیگر از اشرار در تلاش برای ساماندهی باقیمانده گروهک برآمدند که به علت اختلافات درون گروهی و تسویه حسابهای داخلی با یکدیگر درگیر و به ۲ شاخه تقسیم شدند و در نهایت گروهی به نام جیش العدل را راه انداختند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در نوامبر ۲۰۱۰ میلادی نام جندالله را به فهرست گروه‌ها و سازمانهای تروریستی از دیدگاه خود اضافه کرد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین یک گروه تروریستی پاکستانی به نام «ارتش آزادیبخش بلوچستان» را نیز به فهرست تروریستی بین المللی اضافه کرده است.

دولت پاکستان سال ها است که نام «ارتش آزادیبخش بلوچستان» را در فهرست سازمان های تروریستی خود گنجانده است

ارتش آزادیبخش بلوچستان، یک گروه تروریستی در استان بلوچستان پاکستان است که از سوی دولت این کشور متهم به دریافت کمک های مالی خارجی به منظور انجام عملیات تروریستی در خاک این کشور است.

ارتش آزادیبخش بلوچستان در سال های اخیر مسئولیت حمله هایی به نیروهای پاکستانی و خطوط لوله گاز در استان جنوبی بلوچستان را بر عهده گرفته است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین «حسین علی هزیمه» را که بنابر اعلام این وزارتخانه از اعضای حزب الله لبنان است، نیز در فهرست تروریستی خود قرار داده است.


منبع: ایرنا
 

کلید واژه ها: جندالله جیش العدل روزنامه آنلاین وقایع گروه تروریستی


نظر شما :