رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با وقایع اتفاقیه:

اظهارات وزیر بهداشت فاقد رویکرد اخلاقی بود

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۵ کد : ۴۴۳ تیتر یک انتخاب سردبیر جامـــعه
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه با انتقاد از رویکرد وزیر بهداشت درباره اختصاص ارز به بیماران خاص گفت: دولت وظیفه دارد در بخش تامین دارو و تجهیزات پزشکی ارز مورد نیاز را اختصاص دهد.
اظهارات وزیر بهداشت فاقد رویکرد اخلاقی بود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی وقایع اتفاقیه در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت در یکی از برنامه‎های تلویزیونی پیرامون عدم تامن داروهای برخی از بیماران خاص اظهار کرد: درست است که امروز ما از نظر اقتصادی در شرایط خوبی قرار نداریم ولی قطعا لازم وضروری است که در جهت تامین نیازهای دارویی و بهداشتی کشور تمامی اقدامات لازم را انجام دهیم.


وی با اشاره به اینکه رویکرد وزیر بهداشت پیرامون ارائه خدمات درمانی به برخی از بیمارهای خاص برخلاف اخلاق بود تصریح کرد: شاید اظهارات وزیر بهداشت درباره سختی و میزان هزینه برخی از بیماری‏ها صحت داشته باشد ولی قطعا این رویه سبب نمی‎شود وی از تریبون رسانه ملی موجبات ناامیدی بیماران و خانواده‎های آنها را فراهم کند.


رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دارو و تجهیزات پزشکی در لیست اقلام و کالاهای اساسی قرار دارند که باید ارز مودرنیاز به آنها اختصاص پیدا کند که امیدواریم بسترهای لازم پیرامون تحقق این امر از سوی دولت انجام شود.


شهریاری با بیان اینکه بهتر است به جای اختصاص ارز به افراد و شرکت‎هایی که هویتین دارند به فکر تامین دارو برای بیماران باشیم تصریح کرد: متاسفانه با افزایش قیمت ارز در طی چند ماه گذشته بیماران و خانواده‎های آنها به خاطر تامین داروها به خصوص برای بیمارهای خاص با مشکلات متعددی روبه رو شدند که قطعا نیاز است که دولت در جهت همراهی با آنها وارد عمل شود نه اینکه با سخنانی که به دور از عرف و اخلاق است با آنها برخورد کند.


وی تاکید کرد: درصدد هستیم با تشکیل یک جلسه با حضور وزیر بهداشت و مسئولان مرتبط با حوزه درمان و تجهیزات پزشکی در جهت اتخاذ یک راهکار اساسی پیرامون نحوه تامین داروهای بیماران به خصوص بیماران خاص وارد عمل شویم تا راه‎حل اساسی در راستای دسترسی آسان به داروها فراهم شود.


نظر شما :