طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان پیشنهاد داد: «ائتلاف با مردم»

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۲ کد : ۴۳۷۵ اصلی تیتر یک سیاسی
شهاب طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان در یادداشتی می نویسد: تا دیر نشده ، چاره ای نیست جز آنکه چه همه آنهایی که با دادن امیدواری و وعده و عمل نکردن به آنها امید مردم را نا امید کرده اند چه آنها که از موضع قدرت با گفتار و کردارشان مردم را مایوس کرده اند صاپقانه از مردم عذرخواهی کنند و روش عملی جبران کارهایشان را ارائه کنند.
طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان پیشنهاد داد: «ائتلاف با مردم»

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: نارضایتی موجود در کشور فقط مربوط به جریان اصلاح طلبی نیست اما قطعا بخشی از آن به اصلاحات مربوط می شود چراکه شعارهای اصلاح طلبان به خصوص در سال های اخیر مردم را امیدوارتر کرد. اگر کسی به مردم امید دهد و نتواند از پس تحقق آن برآید قطعا مسئول است. با توجه به این شرایط، در فرصت 8 ماهه باقی مانده تا انتخابات به نظر من مهمتر از موضوع تشکیل ائتلاف های درون جریانی  و بینِ جریانی، «ائتلاف با مردم» باید مورد توجه باشد.
واقعیت این است که مهمترین موضو یعنی مردم  و مطالبات واقعی آنها را کنار گذاشته ایم و مشغول فعالیت های سیاسی خودمان و به عرصه عمومی کشاندن دعواهایی هستیم که نه در کاهش تورم موثر است نه در افزایش سطح معیشت مردم. در صورتی که تلاش صادقانه در راستای ائتلاف و همراهی با مردم از هر چیز دیگری مهم تر است.
در این بین نقش همه جریانات سیاسی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات قابل اهمیت است. همه ما باید شرایط را صادقانه بپذیریم و برای حضور حداکثری مردم در انتخابات راه حلی پیدا کنیم. هنوز هم با همه ی اتفاقات و انتقادات ، انتخابات تنها راه پیشبرد اهداف اصلاح طلبانه است. ما هم هم آمادگی داریم در این راه کمک کنیم.
همانطور که پذیرفته نیست همه‌ی بار کم کاری و ناکارآمدی را به بیرون منتسب کنیم مردم دیگر آمادگی روانی شنیدن این جمله را که نمی گذارند و‌ نگذاشتند را هم ندارند.
به نظرم باید مشخص شود چه کسانی از عدم حضور مردم در انتخابات سود می برند. اصلاح طلبان اگر انتقادی دارند یعنی همچنان معتقدند که اصلاح سیستم منافع بیشتر مردم را تامین می کند. معتقدم همه گروه های سیاسی از کارآمدی بیشتر سیستم استقبال می کنند، این شرایط جز با اصلاح حاصل نمی شود. در این موقعیت از هر گروه و جریانی که برنامه ای برای کارآمدی مدیریت کشور دارد استقبال می کنیم.
تا دیر نشده ، چاره ای نیست جز آنکه چه همه آنهایی که با دادن امیدواری و وعده و عمل نکردن به آنها امید مردم را نا امید کرده اند چه آنها که از موضع قدرت با گفتار و کردارشان مردم را مایوس کرده اند صاپقانه از مردم عذرخواهی کنند و روش عملی جبران کارهایشان را ارائه کنند.
در عین حال فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور جوانان در عرصه های سیاسی مهم و موثر است. به هرحال جوان تر های هر جریان امید و انگیزه بیشتری دارند در عین حال آنها هستند که نقشی در به وجود آمدن شرایط فعلی نداشتند ضروری است به آنها میدان داد.

نویسنده: شهاب‌الدین طباطبایی / منبع: روزنامه سازندگی

کلید واژه ها: سید شهاب طباطبایی حزب ندای ایرانیان ندای ایرانیان محمد صادق خرازی انتخابات ائتلاف با مردم وقایع اتفاقیه


نظر شما :