خورشید مصنوعی در چین!

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۴ کد : ۴۳۷۰ اصلی اقــتــصــادی
خورشید چینی‌ها برایِ شبیه سازیِ واکنش‌های خورشیدی و به عنوان جزئی از پروژه‌ی تبدیل هیدروژن به مقدار زیادی انرژی کم هزینه طراحی شده است. درواقع چین قصد دارد تا منبعی برای تولید انرژی پاک ایجاد نماید.
خورشید مصنوعی در چین!

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه چین خورشید مصنوعی می‌سازد. حرارت خورشید مصنوعی چین ۱۰۰ میلیون درجه‌ی سانتیگراد است. این حرارت شش برابر بیشتر از حرارت مرکز واقعی خورشید است. دانشمندان بر این باورند که این حرارت نمونه ایده آلی از همجوشی هسته‌ای است، اما نکته مهم‌تر برای آن‌ها حفظ این حرارت برای مدت طولانی است.
خورشید چینی‌ها برایِ شبیه سازیِ واکنش‌های خورشیدی و به عنوان جزئی از پروژه‌ی تبدیل هیدروژن به مقدار زیادی انرژی کم هزینه طراحی شده است. درواقع چین قصد دارد تا منبعی برای تولید انرژی پاک ایجاد نماید. این خورشید توانایی تبدیل هیدروژن به انرژی تجدید پذیر را دارد.
ماجرای خورشید مصنوعی در چین
در همین راستا و به تازگی چین اعلام کرده که قصد دارد در یک دهه‌ی آینده، ایستگاه سوختی را روی سطح ماه تأسیس کند تا به سفینه‌های فضایی در مأموریّت‌های طولانی مدتشان سوخت رسانی کند.
ژانگ کجیان، مدیر سازمان ملی فضایی چین (CNSA) گفت: محل استقرار ایستگاه سوخت روی ماه در نقطه‌ای نزدیک به منطقه قطبی سطح زمین است تا ایستگاه به آسانی به برف‌ها دست یابد، چون برف برای تأمین آب مورد نیاز خدمه و تجهیزات فضایی لازم است.
کجیان افزود: این پروژه میان چند کشور مشترک است و ساخت این ایستگاه در خدمت هدف بزرگتر چین برای اتمام مأموریت دستیابی به سطح خورشید است. او افزود، این ایستگاه همچنین به عنوان مرکز پیشرفته‌ی پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
منبع: تابناک باتو

کلید واژه ها: چینخورشید مصنوعی


نظر شما :