ترامپ در برخورد با ایران هم دمدمی مزاج است

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۳ کد : ۴۳۶۸ اصلی بین الملل
عضو مجلس نمایندگان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰، ترامپ را رئیس جمهوری دمدمی مزاج دانست که دسته ای از جنگ طلبان را دور خود جمع کرده است و کنترلی بر آنها ندارد.
ترامپ در برخورد با ایران هم دمدمی مزاج است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  ‌"سث مولتون" در کلیپ تبلیغاتی خود که شامگاه یکشنبه به وقت محلی منتشر کرد، افزود: ترامپ از اینکه مبادا ضعیف پنداشته شود بسیار نگران است نسبت به اینکه آمریکا را به جنگ ببرد. این همان دلیلی است که بسیار خطرناک است.

این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد: این راه مدیریت امور مربوط به ایران نیست. در آستانه جنگ با ایران هستیم چرا که فرمانده کل قوای دمدمی مزاج بدون هیچ استراتژی و برنامه ای داریم.

وی ادامه داد: او یک دسته از جنگ طلب را در دولت خود جمع کرده است که نمی تواند آنها را کنترل کند. برخی از این جنگ طلب ها همچون جان بولتون هستند که آمریکا را به جنگ عراق وارد کرد.

مولتون که به عنوان نیروی دریایی در جنگ عراق حضور داشت، اضافه کرد: شبیه دانستن ایران امروز با عراق ۱۵ سال گذشته ترس آور است. فرمانده کل قوایی داریم که ضعیف است و از جنگ دوره خود طفره رفته است و مهم تر اینکه اعتبار لازم را برای ایستادن برابر این جنگ طلب ها ندارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با بیان اینکه دوران کنونی شباهت هایی با جنگ ویتنام هم دارد، اظهار کرد: فکر می کنم کاری که پمپئو و بولتون می کنند این است که اقدامات تحریک آمیزی همچون حادثه نفتکش ها به راه می اندازند تا ترامپ را مجبور به پاسخگویی کنند.

مولتون با توجه به تصمیم ترامپ برای حمله به ایران و سپس متوقف کردن آن، گفت: دیدیم که چقدر ریاست دمدمی مزاجی است وقتی که دستور حمله هوایی داد و تنها چند ساعت بعد، از آنها خواست دست نگهدارند.

وی با تاکید بر اینکه روشن است که او هیچ استراتژی و برنامه ای ندارد، افزود: اشتباه نکنید، ایران دشمن ایالات متحده است و یک پهپاد را سرنگون کرد. ما باید به آن پاسخ دهیم اما باید به گونه ای باشد که این وضعیت را کاهش دهد نه آنکه تنش را بالا ببرد.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: راهی که به ایران بگوید سرنگون کردن هواپیما یا حمله به نیروهای آمریکایی بدون مجازات نمی ماند. می خواهیم از تکرار این حملات جلوگیری کنیم اما نمی خواهیم وارد یک جنگ شویم.

مولتون در تبیین برنامه خود، اظهار کرد: من با متحدانمان تعامل می کنم. اگر ترامپ از توافق هسته ای ایران خارج نشده بود در این وضعیت نبودیم. بدون در نظر گرفتن آنچه شما فکر می کنید، برجام یک توافق خوبی برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی بود.

وی تصریح کرد: باید به این توافق بازگردیم و با متحدانمان به خصوص اروپایی ها تعامل کنیم.

این نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اضافه کرد: من یک ائتلاف بین المللی برای حفاظت از خطوط کشتیرانی در آب های بین المللی خلیج (فارس) ایجاد می کنم. اینها ایده هایی است که با متحدانمان به اشتراک خواهم گذاشت تا اهرم هایی بر ایران باشد.

مولتون خاطرنشان کرد: برخی از مسایل دیپلماتیک را که دولت ترامپ به آنها آسیب زده است، ترمیم خواهم کرد. ضروری است که نیروهایمان بدانند که قرار است چه کار کنیم، ضروری است متحدانمان بدانند که شراکتشان چقدر اهمیت دارد.

وی مدعی شد: به جای اینکه ایران را در گوشه رینگ قرار دهیم، به آنها مسیری را نشان می دهیم که ما برای یک شریک خوب منطقه ای بودن و نه خصومت ومتوقف کردن آنها از حمله به متحدان و منافع ما می خواهیم.

این عضو دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر ترامپ را رئیس جمهوری دمدمی مزاج، غیر مسئول و غیر وطن پرست دانست و گفت: نیاز داریم یک رهبر اخلاقی در کاخ سفید داشته باشیم.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ جنگ ایران و آمریکا دمدمی مزاج دموکرات ها رقیب ترامپ


نظر شما :