چه خبر از هوای تهران

۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۸ کد : ۴۳۱۴ اصلی سرخط اخبار
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه ( ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه ) کاهش ۷ تا ۱۰ درجه ای دما را در نوار شمالی کشور شاهد خواهیم بود. فریبا گودرزی گفت: این کاهش دما از بعدازظهر یکشنبه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می‌دهد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیهکارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه ( ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه ) کاهش ۷ تا ۱۰ درجه ای دما را در نوار شمالی کشور شاهد خواهیم بود.

فریبا گودرزی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: این کاهش دما از بعدازظهر یکشنبه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می‌دهد.

وی اظهارداشت: برای امروز شنبه (۸ تیرماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت که به تدریج از فردا یکشنبه جریانات شمالی روی دریای خزر تقویت می شود و همراه با عبور امواج تراز میانی از روی نوار شمالی، بعدازظهر روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می دهد.

وی ادامه داد: بیشینه بارش طی بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه در استان های گیلان و غرب مازندران خواهد بود و در این مدت دریای خزر نیز مواج است.

گودرزی گفت: روزهای دوشنبه تا چهارشنبه این هفته بعدازظهر ها و شب ها در شمال شرق، شرق و استان های سمنان، جنوب تهران، شمال و شرق اصفهان و یزد، وزش باد شدید پیش بینی شده که سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

آسمان تهران صاف
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۲۵ درجه بالای صفر بود و بیشینه دما به ۳۸ درجه خواهد رسید.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۱۳ درجه بالای صفر و اهواز ۴۹ درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کلید واژه ها: سازمان هواشناسی هوای تهران


نظر شما :