اردوغان: از خرید s۴۰۰ کوتاه نمی آییم

۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۳۰۹ اصلی بین الملل
رئیس جمهوری ترکیه امروز گفت، هیچ عقب نشینی درباره توافق تحویل گرفتن سامانه‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسی نداریم.
اردوغان: از خرید s۴۰۰ کوتاه نمی آییم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت: چشم امید ما به تحویل گرفتن این سامانه‌های دفاع موشکی است و انتظار می‌رود که آنها را در نیمه نخست ژوئیه سال جاری میلادی دریافت کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،آمریکا هشدار داده، در صورتیکه ترکیه این توافق را نهایی کند و این سامانه‌های دفاع موشکی را دریافت نماید، با تحریم‌هایی روبرو می‌شود. اما آنکارا این هشدارها را رد کرده و گفته که از این توافق کوتاه نمی‌آید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در نشست گروه ۲۰ در اوزاکا تاکید کرد آمریکا در موضع پیچیده‌ و سختی به خاطر این موضوع قرار گرفته است و اعمال تحریم‌هایی‌ نیز مورد بحث قرار گرفته است. 

ترامپ علاوه بر این پس از دیدار با اردوغان با ترکیه نیز ابراز همدردی کرد و دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا را به دلیل اینکه برای فروش موشک‌های پاتریوت به ترکیه شرط گذاشت مقصر دانست.

روابط بین ترکیه و واشنگتن بر سر این مساله پر تنش شده است.

اردوغان، پیش از گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در ژاپن گفت، نهایی کردن نخستین راکتور نیروگاه تولید برق "آکویو" تا ۲۰۲۳ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اردوغان همچنین قرار است با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نشست گروه ۲۰ در اوزاکا دیداری داشته باشد.

انتهای پیام

کلید واژه ها: ترکیه اردوغان دونالد ترامپ وقایع اتفاقیه


نظر شما :