چین همچنان مقاوم در برابر تحریم آمریکا علیه ایران

۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۲ کد : ۴۳۰۵ اصلی سیاسی
نماینده چین در کمیسیون مشترک برجام تصریح کرد: از تحریم‌های آمریکا ضدایران پیروی نمی‌کنیم و سیاست به صفر رساندن صادرات نفتی تهران را نیز نمی‌پذیریم
چین همچنان مقاوم در برابر تحریم آمریکا علیه ایران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه «فو کانگ» (Fu Cong) نماینده چین در کمیسیون مشترک برجام در وین امروز جمعه پس از اتمام نشست مذکور اعلام کرد: ما از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران پیروی نمی‌کنیم. امنیت انرژی برای ما مهم است.

نماینده چین در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین تصریح کرد: پکن سیاست آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران را نمی پذیرد.

این درحالیست که میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد: نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین را می توان تاحدی رضایت بخش توصیف کرد. پیشرفتی حاصل نشد؛ اما قطعاً یک شکست هم نبود. همه شرکت کنندگان بر تعهد کامل به برجام برغم وجود مشکلات تاکید کردند.

گفتنی است، دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی ایران و گروه ۱+۴ و نیز هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش در هتل کوبورگ وین به کار خود خاتمه داد.

کلید واژه ها: چینتحریم امریکانفت ایرانتحریم نفتیوقایع


نظر شما :