نمایندگان در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه مطرح کردند:

اما و اگر های تاثیر بیانیه مشترک ۱+۴ بر اقتصاد کشور

۰۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۹ کد : ۴۲۶ تیتر یک اقــتــصــادی
نمایندگان اقتصادی مجلس در گفتگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه معتقد هستند که بیانیه مشترک ۱+۴ مصرف داخلی برای اروپایی ها دارد و تا زمانی که جلوی نادان های داخلی گرفته نشود از چنین بیانیه هایی علیه جمهوری اسلامی استفاده می شود.
اما و اگر های تاثیر بیانیه مشترک ۱+۴ بر اقتصاد کشور

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست 1+4 و در بیانیه مشترک با ظریف در جمع خبرنگاران گفت که 1+4 از پیشنهادهای عملی برای حفظ و توسعه کانال های پرداخت به ایران حمایت کردند. علی ادیانی در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه با اشاره به برخی از بندهای اقتصادی بیانیه مرتبط به فعالیت آزاد فعالان اقتصادی و تداوم صادرات نفت گفت: چنین بیانیه هایی برای اروپایی ها مصرف داخلی دارد، آن چیزی که ما از مذاکرات با اروپایی ها تعقیب می کنیم این است که طرفین مذاکره به سود و انتفاع برجام برسند، این طور نباشد اتحادیه اروپا و آمریکا خیالشان از اینکه ما غنی سازی  را از 20 درصد به 3 درصد کاهش داده ایم راحت باشد، یعنی ما نقد داده ایم نسیه هم به ما ندادند.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:آن چیزی که ما ازاتحادیه اروپا انتظار داریم، صدور بیانیه نیست، ما اقدام وعمل می خواهیم، این اقدام باید مبنی بر خرید نفت، تبدیل آن به دلار و امکان برگشت دلار ها به کشوراست از سوی دیگر می خواهیم سهمیه خرید اروپا از نفت ایران حفظ شود و به کشورهای دیگر برای خرید نفت ایران کمک شود.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این در بحث مربوط به بیمه کشتی های ایرانی و روان سازی و تسهیل انجام عملیات مالی، پولی و بانکی با کلیه بانک ها و به خصوص بانک های روپایی اقدام شود، ما چنین این اقدام و عملی را می خواهیم.

 

این نماینده مجلس با یاد آوری بیانیه های مشترک دیگر گفت: بیانیه ها نشان داده است که به جایی نخواهند رسید، البته بیانیه های خوب است اما به جایی نمی رسد.

 

جهانبخش محبی نیا نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه به تاثیر این بیانیه بر فضای اقتصادی کشور گفت: اگر تندروهای و نادان های داخل و بدخواهان خارج بگذارند اقتصاد درست می شود اما  تا زمانی که نتوانیم این دو عنصر را کنترل کنیم  که قصدی برای کنترل آن هم نداریم اوضاع بهتر از این نمی شود.

 

نماینده مردم میاندوآب در مجلس تاکید کرد: بیانیه های اثرگذار است اما بخشی از نخبگان ما فهم دیپلماتیک و آثار این بیانیه ها را ندارند مثل اینکه قرار است در نزاع و درگیری با کل جهان باشیم.


وی اظهار داشت: همچنین دیدگاهی نه در قاموس انقلاب اسلامی است، نه در بتن جمهوری اسلامی ایران و در سیاست های خارجی ندارنم، اما این افکار و افرادکنترل نمی شوند تا زمانی که کنترل نشوند از این بیانه های علیه ما به کار گرفته می شوند.

کلید واژه ها: جهانبخش محبی نیا بیانیه مشترک علی ادیانی


نظر شما :