ایران هراسی برایان هوک ایران بار در خلیح فارس

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۴ کد : ۴۰۶۵ اصلی دیپلماسی
وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد : سفر "برایان هوک" رئیس گروه ویژه اقدام ایران به خاورمیانه برای رایزنی با مقام های عربستان، امارات، عمان، کویت، بحرین از روز چهارشنبه آغاز می شود.
ایران هراسی برایان هوک ایران بار در خلیح فارس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد : سفر "برایان هوک" رئیس گروه ویژه اقدام ایران به خاورمیانه برای رایزنی با مقام های عربستان، امارات، عمان، کویت، بحرین از روز چهارشنبه آغاز می شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی، در بیانیه این وزارت خانه آمده است، هوک اطلاعات امنیتی تکمیلی آمریکا را در خصوص تهدیدات کنونی در منطقه خاورمیانه به این کشورها ارائه خواهد داد.

این وزارت خانه همچنین اعلام کرد، هوک هفته آینده نیز به اروپا می رود و با مسئولان انگلیس، آلمان و فرانسه در خصوص ایران رایزنی خواهد کرد.

تحرکات دیپلماتیک مقامات کشورهای اروپا و امریکا در باره بحران و تنش در خاورمیانه و رایزنی با سران کشورهای منطقه افزایش یافته است. در همین راستا ، "امانوئل بن "دیپلمات عالی رتبه و مشاور ارشد رییس جمهوری فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا روز (چهارشنبه) راهی تهران شد.

خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرده است که وزیران خارجه فرانسه، بریتانیا و آلمان، موسوم به تروییکا، بزودی برای رایزنی درباره برجام به ایران سفرخواهند کرد.


منبع: ایرنا
 

کلید واژه ها: سفر هوک به خلیج فارسوقایع اتفاقیهبرایان هوکایران هراسیعربستانولیعهد امارات


نظر شما :