علی علیزاده:

اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۴ کد : ۴۰۱۱ اصلی سیاسی
تحلیلگر سابق شبکه فارسی بی‌بی‌سی نوشت: سرنوشت مرسی و شکست انقلاب مصر به یاد ما می‌آورد که اگر نابغه‌ای به جز آیت‌الله خمینی رهبر انقلاب ایران بود و‌همینطور اگر آیت الله خمینی مرعوب لیبرال ها شده بود، انقلاب اسلامی ایران هم بیشتر از یکسال دوام نیاورده بود.
اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: علی علیزاده کارشناس سابق شبکه فارسی بی‌بی‌سی در واکنش به درگذشت محمد مرسی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: دی هشتاد و نه انقلاب مصر پیروز شد. ‏تیر نود و یک محمد مرسی در اولین انتخابات واقعا آزاد رییس جمهوری منتخب مردم مصر شد. تیر نود و دو ژنرال سیسی با حمایت مالی سعودی و با مجوز آمریکا کودتا کرد.

بیش از هزار نفر را در خیابانها کشت و‏ مرسی و هشتاد هزار عضو اخوان المسلمین را زندانی کرد؛ و امروز محمد مرسی بعد از شش سال دادگاه ظالمانه در دادگاه افتاد و فوت کرد. سرنوشت تراژیک محمد مرسی و پایان غمبار انقلاب مصر رسوا کننده همه ادعاهای غرب و آمریکا درباره دموکراسی و انتخابات آزاد است. همان غربی که به اسم دموکراسی و انتخابات آزاد لشگرکشی نظامی یا رسانه‌ای میکند و هواپیماها و بمبها و یا قطعنامه‌ها و بیانیه‌های حقوق بشری‌اش و یا بی‌بی‌سی ها و رادیوفرداهایش را به کشورها گسیل می‌کند. و همینطور به ما می‌آموزد برای قدرت گرفتن مردم در این منطقه باید این منطقه اول از نفوذ آمریکا و وجود دولت ضدانسانی سعودی پاک شود.

و در نهایت این روزها که زیر فشار رسانه‌های غربی بسیاری از استحاله شدگان از وقایع سالهای اول انقلاب ایران بویژه اعدام ژنرالهای ارتش و ساواک تبری می‌جویند، سرنوشت مرسی و شکست انقلاب مصر به یاد ما می‌آورد که اگر نابغه‌ای به جز آیت‌الله خمینی رهبر انقلاب ایران بود و‌ همینطور اگر آیت الله خمینی مرعوب لیبرال ها شده بود، انقلاب اسلامی ایران هم بیشتر از یکسال دوام نیاورده بود.

کلید واژه ها: علی علیزادهمحمد مرسیمصرامام خمینیانقلابوقایع اتفاقیه


نظر شما :