اجماع جامعتین در انتخابات خبرگان / محمد یزدی از قم می آید

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۹ کد : ۳۹۴۴ اصلی تیتر یک
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: جامعه مدرسین و جامعه روحانیت در انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان لیست مشترک می‌دهند.
اجماع جامعتین در انتخابات خبرگان / محمد یزدی از قم می آید

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر انقلاب گفت: هدف اول آقای آبه از این سفر گسترش روابط میان ایران و ژاپن اعلام شد اما در عین حال وی حامل پیام رئیس‌جمهور آمریکا هم بود.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در دیدار رهبر انقلاب با شینزو آبه افزود: مهم این است که رهبر معظم انقلاب با اظهارات خودشان پاسخ روشن و قاطعی به آقای آبه دادند.

وی درباره دیپلماسی دولت هم با بیان اینکه ژاپنی‌ها از ایران یک حرف و صدا شنیدند، گفت: مواضع اخیر رئیس‌جمهور را مرور کردم و دیدم که انطباق بسیار بالایی با مواضع رهبر معظم انقلاب دارد. البته ادبیات دولت با ادبیات رهبری اندکی متفاوت است که البته قابل قبول بوده و مساله‌ای نیست.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره معرفی آیت الله یزدی از حوزه انتخابیه قم به جای آیت‌الله مومن گفت: در مورد خبرگان مبنا این بوده که حداکثر توافق را جامعه مدرسین و جامعه روحانیت با هماهنگی یکدیگر داشته باشند و قطعا همین مسیر را در انتخابات میان دوره‌ای خبرگان هم خواهیم داشت. 

وی با بیان اینکه از سوی جامعه مدرسین پیشنهاد روشن و مسقیم دریافت نکرده‌ایم، گفت: فعلا جلسه‌ای نداشته‌ایم اما هماهنگ خواهیم بود هنوز زمان برگزاری جلسات نرسیده اما مبنا تفاهم و توافق برای ارائه لیست واحد است.

کلید واژه ها: یزدیخبرگانانتخاباتانتخابات میان دوره ایجامعیتینوقایع


نظر شما :