چین احتمالا مذاکرات تجاری با آمریکا را لغو می‌کند

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۳ کد : ۳۹۱ آخرین اخبار

رسانه‌های محلی چین امروز (سه‌شنبه) به نقل از یک منبع دولتی اعلام کردند، به دنبال تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای اعمال تعرفه‌های جدید بر کالاهای چینی، پکن در برنامه‌های خود برای اعزام معاون نخست وزیر واشنگتن برای شرکت در مذاکرات تجاری تجدیدنظر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن تعرفه ۱۰ درصدی جدیدی را روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار وضع می‌کند که از ۲۴ سپتامبر ( ۲ مهر ) آغاز خواهد شد،‌ اما انتظار می‌رود این تعرفه‌ها در اول ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی ( ۱۱ دی‌) به ۲۵ درصد افزایش یابد.

مقامات ارشد دولت ترامپ اخیرا در اقدامی برای رسیدگی به نگرانی‌ها و مسائل موجود، پیشنهاد کرده بودند تا دور جدیدی از مذاکرات تجاری با چین برگزار شود؛ دعوتی که مورد استقبال مقامات چینی قرار گرفت.

بر اساس گزارش روزنامه "ساوت چاینا مورنینگ"، با این حال پس از اینکه آمریکا تصمیم گرفت تا به این اختلافات تجاری دامن بزند،‌ پکن در حال حاضر در برنامه‌های اولیه خود برای اعزام هیاتی به واشنگتن در هفته آینده تجدید نظر می‌کند.

تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا در مارس سال جاری میلادی پس از آن افزایش یافت که ترامپ تعرفه‌های وارداتی را بر فولاد و آلومینیوم اعلام کرد. از آن زمان تاکنون واشنگتن و پکن چندین دور تعرفه‌های تلافی جویانه علیه یکدیگر وضع کردند بطوری که رایزنی‌های تجاری دو جانبه تاکنون در متوقف کردن این جنگ تجاری ناکام بوده است.


نظر شما :