تلاش بازماندگان احمدی نژاد برای رفتن زنگنه

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۵ کد : ۳۸۷۸ اصلی سیاسی
دو تن از نمایندگان حامی استیضاح زنگنه ادعای خط گرفتن از خارج مجلس را تکذیب کردند و می گویند: نمایندگان می دانند مسائل اصلی کشور چیست.
تلاش بازماندگان احمدی نژاد برای رفتن زنگنه

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  جمعی از نمایندگان با این توجیه که بیژن نامدار زنگنه کاری برای فروش نفت انجام نمی دهد و تعلل در حوزه دور زدن تحریم ها به زیان کشور تمام شده است، طرح استیضاح وزیر نفت را تدوین کردند و اصرار دارند تا اعلام وصول شود.

 غلامعلی جعفرزاده نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی اما دست به یک افشاگری مهم از پشت پرده استیضاح زد و گفت: ادبیات و توجیهات نمایندگان مخالف وزیر نفت در جاهایی بیرون از مجلس تدوین می‌شود. یکی از مقامات دولت احمدی‌نژاد گزارشی تهیه کرده با این محوریت که گره فروش نفت کشور نه تحریم بلکه بسته شدن راه‌های دور زدن تحریم توسط آقای زنگنه است. او این گزارش را در جلسات عالی کشور به شکل جدی و با اصرار بر لزوم برکناری وزیر نفت مطرح کرده و تأکید داشته که در همین شرایط می‌توان روزی دو میلیون بشکه نفت را براحتی فروخت».

برخی منظور جعفرزاده را به سعید جلیلی یا رستم قاسمی از مقامات دولت احمدی نژاد منتسب می کردند

سیدمحمدجواد ابطحی از نمایندگان زد زنگنه در مجلی، یادآور شد: پیگیری استیضاح وزیر نفت از خارج مجلس نیست بلکه از داخل و با نظر جمعی از نمایندگان دنبال می شود و آقای مجید ناصری نژاد آن را پیگیری می کند.

 

همچنین جبار کوچکی نژاد گفت: آقایانی در یک مقطع از عملکرد دولت دفاع می کنند و در مقطع دیگر وقتی بین مردم می روند برعکس سخن می گویند و ناکارآمدی دولت را مطرح می کنند، دچار چندگانگی و به هم ریختگی شده اند. بهتر است این افراد به صحبت های خودشان رجوع کنند که یک روزی از دولت دفاع می کنند و روز دیگر آن را ناکارآمد می خوانند.

 

به نظر میرسد با مقاومت زنگنه  در دور زدن غیر منطقی تحریم ها توسط افرادی مانند بابک زنجانی که دلارهای نفتی را در دوره تحریم احمدی نژاد هیچ گاه به کشور بازنگرداندند باید در آینده نزدیک شاهد فشار بیشتر بر وی و حتی استیضاح او باشیم. واقعیت آن است که از ابتدا زنگنه مسئولیت های حساسی در این وزرات خانه داشته و به خوبی میداند که چگونه می توان نفت فروخت اما پول های مردم را حراج نکرد اما تنها در دوران احمدی نژادی ها بود که زنگنه تسلطی  بر این وزرات خانه نداشت در نتیجه این شبهه به وجود می آید که آیا این احمدی نژادی ها هستند که به دنبال کنار زدن زنگنه اند

کلید واژه ها: زنگنه استیضاح وزیر نفت وقایع اتفاقیه


( ۱ )

نظر شما :