دفاع از یارانه یک میلیون تومانی

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۱ کد : ۳۸۴۱ اصلی سیاسی
قاضی زاده هاشمی عضو مجلس شورای اسلامی افزود:چون نظام مان ریاستی است در تصمیم گیری ها دخالتی نداریم. حداکثر توان ما استیضاح است. با تغییر ادم ها شرایط کمی تغییر می‌کند. مثل رفتن آقای اخوندی و آمدن آقای اسلامی. 
دفاع از یارانه یک میلیون تومانی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه عضو هیئت رئیسه مجلس می گوید، اکثریت نداشتن فراکسیون های سیاسی در مجلس دهم باعث شده، همه گروه های سیاسی از نمایندگان انتقاد کنند.
 
 وی افزود: . من در مجلس هشتم، نهم و دهم بودم. فرق این مجلس با مجلس های دیگر این است که هوادار ندارد. مجلس یک اشکالات ساختاری دارد. ربطی به این مجلس هم ندارد. ما چون نظام مان ریاستی است در تصمیم گیری ها دخالتی نداریم. حداکثر توان ما استیضاح است. با تغییر ادم ها شرایط کمی تغییر می‌کند. مثل رفتن آقای اخوندی و آمدن آقای اسلامی. 
این رویکردها مهم است. ما در حوزه بخشی رشد کردیم، بخش صنعت، بخش آموزش. مشکل ما در ارتباط این پارادایم هاست. مشکل در ستاد دولت است. ما از اول انقلاب در بخش های مختلف داریم رشد می کنیم. اما مساله ما در سیاست کلان است. وقتی تصمیمات خرد میخواهد برنامه بشود مشکل داریم. وقتی ستاد دولت گیج است همه جا گیج هستند. نقطه پرگار ما دولت است،  ما موافق هستیم که یارانه ها را متفاوت تر اعطا کنیم اما اجرا با دولت است. مثلا ما می دانیم که با ارزش فعلی پول، حفظ ارزش یارانه یعنی پرداخت حدود یک میلیون تومان یارانه، اما خب اجرای آن پیچیدگی های اجرایی دارد که ربطی به مجلس ندارد.

 

منبع: خبرفوری

کلید واژه ها: یارانهقاضی زادهسیدجواد هاشمیقاضی زاده و یارانهیارانه یک میلیونی


نظر شما :